Systemy ERP (Enterprise Resource Planning) optymalizują procesy i wspierają rozwój przedsiębiorstw, zwiększając ich potencjał biznesowy. Jak to wygląda w małych firmach? Sprawdź!

Dlaczego warto wdrożyć system ERP w małej firmie?

System ERP sprawdza się nie tylko jako rozwiązanie dla dużych, czy średnich firm. Z powodzeniem korzystają z niego także mniejsze przedsiębiorstwa. Dzięki tego typu narzędziom IT biznesy, które działają w mniejszej skali, mogą skutecznie wykorzystywać swoje zasoby i budować przewagę konkurencyjną.

Za wdrożeniem oprogramowania ERP w małej firmie przemawia także dostępność systemów, stworzonych specjalnie z myślą o małych biznesach. Zapewniają one niezbędne funkcjonalności i wspierają stopniowy rozwój działalności na każdym etapie.

System ERP dla małych firm

Skutecznym narzędziem do planowania zasobów przedsiębiorstwa, polecanym dla małej firmy, jest zintegrowany system Streamsoft PRO. Narzędzie jest elastyczne, a wybrany zakres funkcji i modułów może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Warto dodać, że kiedy firma wzrasta i zwiększają się jej potrzeby, to jest możliwość sprawnego przejścia na system ERP Streamsoft Prestiż z bogatszym zakresem funkcjonalności.

Dlaczego warto wybrać Streamsoft PRO?

Zintegrowany system Streamsoft PRO sprawdza się zarówno w firmach działających na zasadach pełnej księgowości, jak i tych, które stosują księgowość uproszczoną. Szeroki zakres funkcjonalności sprawia, że narzędzie wybierają zarówno firmy handlowe, jak i usługowe.

Czym charakteryzuje się narzędzie?

 • Konfigurowalna wielomodułowa budowa: Streamsoft PRO składa się z modułów, które wspierają wszystkie kluczowe obszary firmy np.: CRM (kontakty z klientami), Logistyka, Finanse i Księgowość, czy Handlowo – Magazynowy, który odpowiada m.in. za skuteczną kontrolę stanów magazynowych.
 • Moduł Produkt: Moduł wspiera procesy w firmach, które prowadzą kompletację produktów (wytwarzają wyroby złożone z kilku półproduktów). Rozwiązanie pozwala na określenie składu produktu i listy ewentualnych zamienników, przyspieszając procesy kompletacji i dekompletacji.
 • Zawsze zgodny z przepisami: Zintegrowany system Streamsoft PRO jest na bieżąco dostosowywany do obowiązujących przepisów. Zgodność z aktualnym ustawodawstwem gwarantują cykliczne aktualizacje systemu.
 • Ciągły rozwój: System zaspokaja bieżące potrzeby biznesów, ponieważ jego rozwój uwzględnia realne potrzeby firm już korzystających z tego rozwiązania. Dzięki temu Streamsoft PRO oferuje szereg funkcji przydatnych na współczesnym rynku.

Jak przygotować się do wdrożenia systemu ERP w małej firmie?

Wdrożenie ERP w małej firmie rozpoczyna się od analizy potrzeb i badania dojrzałości organizacyjnej. Dobrym początkiem jest ustalenie niezbędnych funkcjonalności, np. poprzez badanie wydajności pracy w poszczególnych obszarach firmy. Jednym ze sposobów są rozmowy z pracownikami różnych działów na temat wykonywanych czynności i możliwych sposobów ich ulepszenia. Przy badaniu potrzeb pomaga też analiza SWOT, złożona z mocnych i słabych stron konkretnych działań w firmie.

Warto, aby inwestor sporządził także listę oczekiwań z propozycją ulepszeń poszczególnych procesów. Precyzyjna analiza potrzeb pomaga konsultantom dostawcy systemu w stworzeniu dokumentu Analizy przedwdrożeniowej, czyli wytycznych, które wspierają zespół na kolejnych etapach procesu. Z kolei firmy unikają dzięki temu wdrożenia zbędnych rozwiązań i ponoszenia bez potrzeby dodatkowych kosztów.

Więcej o skutecznym wdrożeniu systemu ERP przeczytasz tutaj! https://www.streamsoft.pl/systemy-erp/jak-wyglada-wdrozenie-systemu-erp/

Ile kosztuje system ERP dla małej firmy?

Koszt zintegrowanego systemu Streamsoft PRO zależy głównie od liczby modułów i stanowisk oraz tego, w jakich obszarach zostanie wdrożony (np. czy obejmie obszar magazynowy, kadrowy, finansowo – księgowy itp.). Bez choćby wstępnych ustaleń trudno jest wskazać konkretną kwotę, ale po wypełnieniu formularza i konsultacji z naszym ekspertem, poznasz przybliżony koszt systemu dla twojej firmy.

  Wycena systemu Streamsoft PRO

  Określ wielkość firmy (etap 1/3)

  Wycena systemu Streamsoft PRO

  Określ zakres wdrożenia (etap 2/3)

  Wycena systemu Streamsoft PRO

  Pozostaw kontakt (etap 3/3)

  Dane przesłane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z zasadami Polityki Prywatności Streamsoft.

  Chcę otrzymywać informacje marketingowe i merytoryczne dotyczące produktów Streamsoft z wykorzystaniem:


  A co z firmami, które nie są gotowe na system ERP?

  A co z firmami, które na razie nie potrzebują jeszcze całościowego rozwiązania, jakim jest system ERP?  Mogą pomyśleć o usprawnianiu konkretnych obszarów. Czasami optymalizacja lub ułatwienie pracy w jednym dziale, zwiększa ogólną wydajność firmy i pozwala na budowanie przewagi konkurencyjnej na rynku. Skutecznym rozwiązaniem dla mniejszych graczy jest np. przejście na samodzielne rozliczanie firmy.

  Zapewniają to np. programy Streamsoft Firmino i Streamsoft PCBiznes, które umożliwiają szybkie wystawianie faktur, zwiększając dzięki temu tempo pracy w małej firmie i usprawniając ją. Pierwszy jest dostępny zarówno w przeglądarce internetowej, jak i aplikacji mobilnej na telefon. Z kolei drugi to intuicyjny w obsłudze pakiet oprogramowania, instalowany na komputerze. Poza małymi firmami często korzystają z niego także biura rachunkowe.