System WMS


Artykuły

Etykietowanie towaru w magazynie: skuteczne sposoby i widoczne efekty

Etykietowanie towaru zapewnia pełną kontrolę nad stanami magazynowymi. To szczególnie istotne, zwłaszcza tam, gdzie obsługuje się zróżnicowany asortyment i stosuje różne kryteria klasyfikacji (gabaryt, stan skupienia, wielkość obrotu itd.). Jednak, aby było to możliwe, potrzebny jest też profesjonalny system, który współpracuje z urządzeniami mobilnymi i odczytuje wszystkie rodzaje etykiet magazynowych, np. WMS.

Czytaj więcej


Różnice inwentaryzacyjne (WMS)

Różnice inwentaryzacyjne – czym są i jak im zapobiegać?

Różnice inwentaryzacyjne generują dodatkowe koszty i blokują sprzedaż, wpływając tym samym na satysfakcję klientów. Istnieje wiele przyczyn różnić inwentaryzacyjnych. Wynikają one m.in. z pomyłek przy dostawie czy przesunięciach międzymagazynowych. Czasami z niewydajnej metody zarządzania zapasami. Jak im zapobiegać ? Piszemy o tym!

Czytaj więcej


Zarzadzanie-wieloma-magazynami

Zarządzanie wieloma magazynami z systemem WMS

Korzystanie z wielu magazynów ma sporo zalet. Po pierwsze pozwala utrzymać szybkie tempo dostarczania zamówień do różnych i odległych od siebie lokalizacji. Po drugie dodatkowa przestrzeń umożliwia przechowywanie większej ilości zapasów. Zarządzanie wieloma magazynami wiąże się jednak także z pewnymi wyzwaniami.
Jakimi? Sprawdź!

Czytaj więcej


Metody zarządzania zapasami

Skuteczne metody zarządzania zapasami

Rosnące koszty magazynowania? Trudności z terminową wysyłką produktów z krótką datą ważności? Odpowiedź twierdząca na jedno z tych pytań najczęściej sugeruje, że warto zmienić dotychczasowy model zarządzania zapasami.
FIFO i FEFO, która z metod sprawdzi się w twoim magazynie?
Wyjaśniamy!

Czytaj więcej


Magazyn Wysokiego składowania

Magazyn wysokiego składowania: wszystko, co warto o nim wiedzieć !

Rosnące koszty powierzchni magazynowych skłaniają przedsiębiorców do szukania nowych metod składowania zapasów. Popularne rozwiązanie polega na zastępowaniu tradycyjnych hal magazynami wysokiego składowania. Czym dokładnie są magazyny tej klasy i co zapewniają ? Piszemy o tym !

Czytaj więcej


Błędy na magazynie

Błędy na magazynie – jak ich uniknąć ?

Błędy na magazynie mogą polegać np. na umieszczeniu w paczce produktu, którego klient nie zamawiał czy gotowego do wysyłki towaru w strefie zwrotów. Tego typu pomyłki warto redukować, zwłaszcza kiedy są liczne i zaburzają rytm pracy na magazynie.

Czytaj więcej


Jak system WMS wspiera rozwój e-commerce

Jak system WMS wspiera rozwój firmy e-commerce ?

E-commerce jest dziś istotnym obszarem gospodarki (około 150 tys. firm w Polsce). Jednak dynamiczne zmiany w tym sektorze wymagają od właścicieli firm sprawnej adaptacji do nowych trendów i skutecznej realizacji oczekiwań klientów w zakresie szybkiej dostawy zamówień.

Czytaj więcej


Jak system WMS wspomaga optymalizację przestrzeni magazynu

Jak system WMS wspomaga optymalizację przestrzeni magazynu

Optymalizacja przestrzeni magazynu polega na wdrożeniu rozwiązań, które pozwalają maksymalnie wykorzystać jego powierzchnię i zwiększyć wydajność operacji. Obejmuje metody składowania towaru (np. modernizacja regałów) oraz wszystkie procesy wpływające na sprawny przepływ produktów przez magazyn (od przyjęcia, przez kontrolę stanów, do wydania). Narzędziem, które wspomaga te działania, jest system WMS.

Czytaj więcej


Cross docking

Cross-docking a system WMS

Cross docking to nowoczesny model logistyczny związany z rozwojem usług  e  - commerce. Do maksimum skraca czas składowania towaru na magazynie, aby przyspieszyć realizację zamówień i tym samym zwiększyć satysfakcję klientów. Redukuje również koszty logistycznej obsługi zamówień.

Czytaj więcej


ile kosztuje system WMS?

Ile kosztuje system WMS ?

Dokładna wycena systemu WMS (ang. Warehouse management system) jest zależna od kilku czynników. Warto jednak poznać główne składowe i zależności, pozwoli to łatwiej ustalić odpowiedni budżet.

Czytaj więcej