Streamsoft Verto RMA

ikona główna RMA

Streamsoft Verto RMA

 • zautomatyzowany system obsługi zwrotów i reklamacji
 • intuicyjna rejestracja i procesowanie zleceń
  • pełna e-dokumentacja
  • zawsze bieżąca informacja
 • współpraca z systemami front-end
 • przejrzysty dedykowany panel RMA

Zautomatyzowany system obsługi zwrotów i reklamacji

RMA rozszerza możliwości systemu ERP Streamsoft Verto w kontekście obsługi reklamacji i zwrotów, realnie usprawniając i przyśpieszając pracę w tym obszarze. Z narzędziem działasz sprawnie, pewnie i przejrzyście na każdym etapie – od weryfikacji, przez realizację, po rozpatrzenie zgłoszenia.

Intuicyjna rejestracja i procesowanie zleceń

Reklamacja sprzedażowa, czy zakupowa – jej wprowadzenie do systemu jest szybkie i intuicyjne. Wystarczy sczytać kod z paczki, aby powstał dokument RMA spinający wszystko co dzieje się na dalszych etapach, przy realizacji żądania klienta.

Rejestracja może nastąpić tak w kontekście zamówienia, jak i faktury czy paragonu. Jeden klik, szybka weryfikacja i gotowe. Co więcej z RMA możesz działać w ten sposób dla wszystkich miejsc sprzedaży, jakie prowadzisz.

Cała dalsza praca nad zgłoszeniem przebiega już pod pełną kontrolą narzędzia – w zautomatyzowany i intuicyjny sposób. Działasz wg wcześniej zdefiniowanych, optymalnych dla Twojego biznesu, scenariuszy reklamacyjnych.

Streamsoft Verto RMA
ikona RMA

Pełna e-dokumentacja

A jeśli klient lub producent, zamiast odsyłać towar, podeśle zdjęcia defektu z żądaniem obniżki ceny? Działasz bez problemu! Wszelkie załączniki są dodawane do przynależnego im wątku i mogą stanowić podstawę weryfikacji roszczenia.

Na dalszym etapie, przy rozpatrzeniu reklamacji, dokumenty RMA są wiązane z fakturą, która jest bezpośrednią podstawą zwrotu czy udzielenia rabatu.

ikona RMA

Zawsze bieżąca informacja

Korzystając z RMA gwarantujesz pełen komfort także swoim kontrahentom. Od wszczęcia procedury reklamacyjnej, przez przyjęcie paczki na magazynie/w salonie lub wprowadzenie w system na podstawie zgłoszenia online, klienci oraz dostawcy są automatycznie i na bieżąco informowani o postępach w procesowaniu zgłoszenia.

mockup RMA screen

Współpraca z systemami front-end

Moduł jest w stanie komunikować się z dowolnym systemem front-end dzięki wykorzystaniu możliwości WebService. Tak więc RMA, rejestrując przedmiot zwrotu, przekazuje równocześnie odpowiednie dane do sklepu internetowego, m.in. informacje o statusie zwrotu. Ma to bezpośredni wpływ na ułatwienie i przyśpieszenie obsługi.

Przejrzysty dedykowany panel RMA

Moduł RMA współpracuje także z panelami dotykowymi, w tym z dedykowaną autorską aplikacją panelową upraszczającą obsługę zgłoszeń. Wystarczy się zalogować, żeby sprawnie oraz intuicyjnie przeprocesować reklamację lub zwrot.

Od przyjęcia przesyłki na magazynie, przez weryfikację, realizację, aż po rozpatrzenie – panel upraszcza całość procesu, prowadząc użytkownika krok po kroku, wg ustalonej ścieżki.
Bezpośrednio na ekranie rejestrujesz nową lub wyszukujesz daną reklamację. Weryfikujesz ją również ustalając pozycje i to w jaki sposób będzie ona procesowana, a w razie potrzeby swobodnie zmienisz sposób jej realizacji. Na panelu wskażesz także w jaki sposób zakończyła się realizacja (np. zwrot środków, naprawa produktu).

Korzystając z panelu pracujesz kompleksowo, ale też szybko i wygodnie.

  Chcesz poznać moduł RMA Streamsoft Verto w praktyce? Przyjedziemy do Twojej firmy z bezpłatną prezentacją!

  Wypełnij formularz

  Dane przesłane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z zasadami Polityki Prywatności Streamsoft.

  Chcę otrzymywać informacje marketingowe i merytoryczne dotyczące produktów Streamsoft z wykorzystaniem: