Integracja ERP
z oprogramowaniem CAD/CAM

Integracja ERP - CAD/CAM (optymalizacja rozkroju)- dlaczego Streamsoft Prestiż?

Bo projektując proces integracji systemu ERP Streamsoft Prestiż z oprogramowaniem CAD/CAM do nestingu uwzględniliśmy założenia rewolucji przemysłowej 4.0, która podkreśla rolę sprawnej współpracy wykorzystywanych w firmie rozwiązań informatycznych.

Rozumiemy potrzebę bieżącej wymiany informacji między oprogramowaniem na każdym etapie produkcji, a wielopoziomową integrację oferujemy w standardzie systemu.

W jaki sposób to przebiega?

Poprzez automatyczną dwukierunkową wymianę danych między systemem a oprogramowaniem do nestingu na wszystkich kluczowych dla procesu produkcyjnego poziomach.

oprogramowanie do nestingu

4 strukturalne poziomy integracji

ikona poziomy integracji

Stany magazynowe

Ich aktualizacja odbywa się między programami na bieżąco, co nie tylko ułatwia pracę osoby wykonującej rozkrój, ale także automatyzuje późniejsze rozliczenie zużycia materiałowego, które zachodzi automatycznie, na podstawie danych przekazanych z systemu CAD/CAM.

ikona poziomy integracji

Zapotrzebowanie na detale do nestingu

Jego utworzenie rozpoczyna się na etapie zakładania technologii lub zleceń produkcyjnych w Streamsoft Prestiż. Na podstawie informacji z systemu zostaje w programie CAD/CAM wykonana optymalizacja rozkładu elementu na arkuszu blachy. Tak powstaje lista detali (program) na urządzenie realizujące proces cięcia.

ikona poziomy integracji

Wygenerowanie zlecenia na rozkrój

Następuje automatycznie, w chwili wysłania programu na maszynę. Wygenerowane zlecenie produkcyjne dziedziczy więc wszystkie określone wcześniej informacje: o materiale, odpadzie użytkowym, odpadzie nieużytkowym oraz wybranym zasobie produkcyjnym (laser, plazma etc.).

ikona poziomy integracji

Jego rozliczenie po zakończonym cięciu

Informacje o wykonanym rozkroju z panelu programu CAD/CAM trafiają automatycznie do Streamsoft Prestiż, co skutkuje rozliczeniem zlecenia. Efekt? Aktualizacja danych o zużyciu danego arkusza blachy, rejestracja ewentualnego odpadu, złomu oraz powstałych detali.

Kluczowe korzyści

 • Szybsze tempo pracy i lepsza decyzyjność na hali produkcyjnej
 • Minimalizacja ryzyka pomyłek przy rozkroju
 • Eliminacja nadmiarowych zadań
 • Oszczędności materiałowe
 • Integracja dostępna w standardzie systemu
Katalog Zarządzanie Produkcją

  Pobierz katalog o skutecznym Zarządzaniu Produkcją!

  Wypełnij formularz, aby otrzymać materiał

  Dane przesłane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z zasadami Polityki Prywatności Streamsoft.

  Chcę otrzymywać informacje marketingowe i merytoryczne dotyczące produktów Streamsoft z wykorzystaniem: