Zarządzanie produkcją


Artykuły

Efektywne Planowanie Potrzeb Materiałowych

Realizacja planu produkcji wymaga surowców. Najlepiej w zbilansowanej ilości, czyli takiej, która z jednej strony gwarantuje płynną realizację produkcji, z drugiej pozwala uniknąć kosztów wynikających z magazynowania nadwyżki towaru.

Czytaj więcej


Just in Time a system ERP

Just in Time na produkcji zapewnia wysoką rotację zapasów i tym samym zwiększa rentowność przedsiębiorstwa. Na czym dokładnie polega ta koncepcja i jak ją wdrożyć w zakładzie produkcyjnym ?

Czytaj więcej


Zintegrowane planowanie produkcji

Planowanie produkcji: klucz do wydajności

Planowanie produkcji służy do określania ilości towaru, który ma zostać wykonany w danym okresie czasu. Założenia planistyczne podlegają ciągłemu monitorowaniu pod kątem zdolności do wykonania zadania.
Jak budować wykonalne plany produkcji, które uwzględniają możliwości wytwórcze i pozwalają tworzyć potrzebną ilość towaru? Stosując zintegrowane planowanie i system ERP!

Czytaj więcej


Harmonogramowanie produkcji – czym jest? Jak jest wspierane przez system ERP?

Kluczową kwestią dla firm produkcyjnych jest gwarancja wydajności. Jednym z czynników o kluczowej roli jest tu sprawne rozplanowanie zleceń produkcyjnych w czasie (harmonogramowanie szczegółowe produkcji).

Czytaj więcej


Cykl Produkcyjny

Cykl produkcyjny

Cykl produkcyjny stanowi jeden z kluczowych wskaźników techniczno-ekonomicznych firmy. Obejmuje okres od rozpoczęcia procesu wytwórczego do momentu uzyskania wyrobu gotowego. Jak go skrócić i zwiększyć wydajność produkcji? Podpowiadamy!

Czytaj więcej


APS vs ERP

ERP vs APS: porównanie systemów do planowania produkcji

Kompleksowe zarządzanie procesem produkcyjnym gwarantuje terminowość realizacji zleceń i przekłada się na rentowność przedsiębiorstwa. Wsparcie zapewniają tu odpowiednie systemy ERP oraz APS.
Czym się różnią i dlaczego warto wdrożyć oba? Zobacz!

Czytaj więcej


Wskaźnik Rotacji Zapasów

Wskaźnik Rotacji Zapasów – co to jest i jak go obliczyć?

Na rentowność firmy produkcyjnej wpływa nie tylko szeroka oferta, ale również szereg innych czynników, w tym poziom rotacji zapasów w magazynie.

Czytaj więcej


proces technologiczny produkcji (Technologia Produkcji)

Technologia produkcji: ważny czynnik efektywnych procesów produkcyjnych

Wydajna produkcja zapewnia firmie większą rentowność. Przebieg procesów zależy m.in. od technologii produkcyjnej, która jest instrukcją i bazą działań na hali.

Czytaj więcej


Utrzymanie ruchu w firmie produkcyjnej

Utrzymanie ruchu w firmie produkcyjnej

Produkcja bez przestojów wpływa korzystnie na rentowność przedsiębiorstwa. Aby zrealizować ten cel, należy zadbać o utrzymanie ruchu w czasie realizacji zleceń produkcyjnych.

Czytaj więcej


produkcja-pull-push

Produkcja pull i push: różnice, zastosowanie

We współczesnych firmach produkcyjnych dominują dwie strategie zarządzania produkcją: pull i push. Mają różne priorytety i różnią się m.in. odmiennym podejściem do zaopatrywania produkcji w surowce.

Czytaj więcej