Zarządzanie produkcją


Artykuły

Jak optymalizować koszty produkcji: praktyczny poradnik dla managerów firm produkcyjnych

Przemyślana organizacja gniazd produkcyjnych gwarantuje efektywny przebieg procesu wytwórczego. Jak więc zadbać o ten aspekt pracy na hali i zwiększyć wydajność produkcji?
Podpowiadamy !

Czytaj więcej


Produkcja Dyskretna: co to jest? Jak ją optymalizować?

Produkcja dyskretna jest szeroko stosowana w wielu branżach, m.in. automotive i przemyśle meblarskim. Jej główną zaletą jest wysoka elastyczność i przejrzystość procesów produkcyjnych. Wyzwaniami z kolei zarządzanie złożoną bazą technologii i surowców, a także konieczność ciągłego monitorowania produkcji.

Czytaj więcej


Gniazdo produkcyjne: co to jest i jak wpływa na proces wytwórczy

Przemyślana organizacja gniazd produkcyjnych gwarantuje efektywny przebieg procesu wytwórczego. Jak więc zadbać o ten aspekt pracy na hali i zwiększyć wydajność produkcji?
Podpowiadamy !

Czytaj więcej


Efektywne Planowanie Potrzeb Materiałowych

Realizacja planu produkcji wymaga surowców. Najlepiej w zbilansowanej ilości, czyli takiej, która z jednej strony gwarantuje płynną realizację produkcji, z drugiej pozwala uniknąć kosztów wynikających z magazynowania nadwyżki towaru.

Czytaj więcej


Just in Time a system ERP

Just in Time na produkcji zapewnia wysoką rotację zapasów i tym samym zwiększa rentowność przedsiębiorstwa. Na czym dokładnie polega ta koncepcja i jak ją wdrożyć w zakładzie produkcyjnym ?

Czytaj więcej


Zintegrowane planowanie produkcji

Planowanie produkcji: klucz do wydajności

Planowanie produkcji służy do określania ilości towaru, który ma zostać wykonany w danym okresie czasu. Założenia planistyczne podlegają ciągłemu monitorowaniu pod kątem zdolności do wykonania zadania.
Jak budować wykonalne plany produkcji, które uwzględniają możliwości wytwórcze i pozwalają tworzyć potrzebną ilość towaru? Stosując zintegrowane planowanie i system ERP!

Czytaj więcej


Harmonogramowanie produkcji – czym jest? Jak jest wspierane przez system ERP?

Kluczową kwestią dla firm produkcyjnych jest gwarancja wydajności. Jednym z czynników o kluczowej roli jest tu sprawne rozplanowanie zleceń produkcyjnych w czasie (harmonogramowanie szczegółowe produkcji).

Czytaj więcej


Cykl Produkcyjny

Cykl produkcyjny

Cykl produkcyjny stanowi jeden z kluczowych wskaźników techniczno-ekonomicznych firmy. Obejmuje okres od rozpoczęcia procesu wytwórczego do momentu uzyskania wyrobu gotowego. Jak go skrócić i zwiększyć wydajność produkcji? Podpowiadamy!

Czytaj więcej


APS vs ERP

ERP vs APS: porównanie systemów do planowania produkcji

Kompleksowe zarządzanie procesem produkcyjnym gwarantuje terminowość realizacji zleceń i przekłada się na rentowność przedsiębiorstwa. Wsparcie zapewniają tu odpowiednie systemy ERP oraz APS.
Czym się różnią i dlaczego warto wdrożyć oba? Zobacz!

Czytaj więcej


Wskaźnik Rotacji Zapasów

Wskaźnik Rotacji Zapasów – co to jest i jak go obliczyć?

Na rentowność firmy produkcyjnej wpływa nie tylko szeroka oferta, ale również szereg innych czynników, w tym poziom rotacji zapasów w magazynie.

Czytaj więcej