Rozliczenia

Rozliczenia- dlaczego Streamsoft Verto?

Wiele kanałów sprzedaży, wariantowość towarów, duża skala napływających non-stop zamówień, a zatem szybkie tempo pracy w biurze, na magazynie oraz w dziale księgowym. To jak najbardziej realistyczny obraz codziennych działań w każdym ekomersie. Nie mniejsze wymagania stoją przed biznesem retail. Tu także, poza eksperckim doradztwem i świetną znajomością oferty, każdy sprzedawca mierzy się choćby z ze sprawną i skoordynowaną obsługą płatności i stanowiska kasowego.

 

Co zatem warto mieć na uwadze, myśląc o sprawnej obsłudze obszaru rozliczeń w handlu nowoczesnym?

Nie tylko księgowość

Nie tylko księgowość

Oczywiście, sama księgowość jest tu ważnym elementem, niezależnie zresztą od branży. Dla e-commerce i retail równie istotne są jednak m.in. bieżąca aktualizacja statusu zamówień i stanu płatności, parowanie potwierdzeń i dokumentów powstałych przy sprzedaży, współpraca z bankami, kurierami, pośrednikami płatności czy rozliczenia dostaw i obsługa zwrotów.

Automatyzacja = wydajny handlowy ekosystem

Zatrudnienie odpowiedzialnych i sprawnych pracowników – jasne, jest tu super ważne. Ale na ostateczne efekty ich wysiłków kluczowy wpływ ma automatyzacja. Im więcej zautomatyzujesz, tym wydajniej będzie działał Twój handlowy ekosystem!

Automatyzacja

Uwzględniliśmy to, projektując system ERP Streamsoft Verto dla e-commerce i retail!

Dokumenty

Dokumenty sprzedaży generowane od razu ze ściągnięciem stanów na magazynie. Zwolnienie zamówienia do wysyłki na kliknięcie, wraz z weryfikacją zgodności z dokumentami wydania. Całościowe (rozliczenie + logistyka) procesowanie formularzy zwrotów, prosta i szybka emisja e-dokumentów na zewnątrz. Streamsoft Verto gwarantuje to i… jeszcze więcej.

Poznaj bliżej kluczowe obszary systemu ERP dla sprawnej obsługi dokumentacji.

Sprzedaż Streamsoft Verto

WMS Streamsoft Verto

DMS Streamsoft Verto

Płatności

Gotówka/karta przy kasie? Przelew, płatność online, karta kredytowa lub BLIK w Internecie? A może przy odbiorze, bezpośrednio u kuriera? Niezależnie od metody płatności wybranej przez Klienta, jej potwierdzenie powinno być równoznaczne z faktycznym zakupem (realizacją zlecenia). Nie ma czasu na ręczne zestawianie płatności z zamówieniem, czy oczekiwanie na jej potwierdzenie przez pośrednika! Projektując Streamsoft Verto , wzięliśmy to pod uwagę.

Automatyczne łączenie zamówień z wpłatami, bieżąca aktualizacja statusów i szeroko dostępne integracje z otoczeniem dla e-commerce oraz, oparty na wydajnej bazie systemu, moduł POS dla retail – to podstawa. Do tego solidny moduł Rozrachunki.

Sprawdź szczegóły!

Integracje z e-commerce

Moduł POS dla retail

Rozrachunki Streamsoft Verto

Obszar finansowo-księgowy

A księgowość?

Pobieranie i drukowanie utworzonych dokumentów rozliczeniowych, a następnie ręczne wprowadzanie ich do oprogramowania finansowo-księgowego w celu dalszego procesowania? Z systemem wyeliminujesz to czasochłonne działanie. Wszystkie dokumenty oczekujące na rozliczenie, trafiają do modułu Finanse i Księgowość bezpośrednio z Rozrachunków.

Pełna automatyzacja w tym zakresie, zdecydowanie odciąża dział księgowości i przyśpiesza prace nad rozliczaniem wpłat za zamówienia oraz wypłat przy procesowaniu zwrotów. Praca ze zintegrowanym systemem ERP to też gwarancja solidnej rachunkowości, za którą idą pewność analizy finansowej i zawsze aktualna wiedza o sytuacji ekonomicznej firmy.

Procesy międzyspółkowe

Działasz w modelu wielofirmowości? A może chcesz dopiero wystartować ze sprzedażą w locie? Obawiasz się, że formalności związane z rozliczeniem dostaw towarów dla spółek zależnych, wydłużą nadmiernie czas realizacji zamówień zagranicznych Klientów?

Mamy rozwiązanie!

Streamsoft Verto sprawnie obsługuje złożony proces, zachodzący miedzy spółką matką w roli dostawcy towaru i spółkami zależnymi w roli jego odbiorcy. Efekt? Formalna możliwość wystawiania Klientowi końcowemu spółki-córki dokumentu sprzedaży oraz wysyłka zamówienia.

Co daje nam przewagę? Sprzedaż w locie opieramy na jednej bazie danych z uwspólnionym systemem kartotek. To gwarancja szybkiej i poprawnej wymiany informacji niezbędnych do realizacji transakcji międzyspółkowych (rezerwacja stanów, faktura sprzedaży i dokument wydania magazynowego).

Ten model sprzedaży wdrożyliśmy m.in. w Grupie OPONEO.PL.

Jak sprawdza się w praktyce?

    Sprawdź nasze rozwiązania u liderów branży e-commerce

    Wypełnij formularz, a otrzymasz Case Study

    Chcę otrzymywać informacje marketingowe i merytoryczne dotyczące produktów Streamsoft z wykorzystaniem:

    adresu e-mailnumeru telefonu
    Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator Danych | Uzyskanie informacji o przetwarzaniu danych osobowych | Pozyskanie danych i cel ich przetwarzania | Odbiorcy danych | Czas przechowywania danych | Uprawnienia w zakresie przetwarzanych danych i dobrowolność podania danych | Przetwarzanie danych osobowych w sposób zautomatyzowany |