Integracja ERP
z oprogramowaniem CAD

Integracja ERP - CAD (projektowanie 3D)- dlaczego Streamsoft Prestiż?

Bo projektując integrację systemu ERP Streamsoft Prestiż z oprogramowaniem CAD uwzględniliśmy stale rosnące znaczenie projektowania przestrzennego brył produktów w procesie wytwarzania. Zapewniamy możliwość współpracy z szeroką gamą programów CAD dostępnych obecnie na rynku.

Wpisujemy się tym samym w założenia rewolucji przemysłowej 4.0, która podkreśla m.in. potrzebę tworzenia produktów pod indywidualne potrzeby i wymogi odbiorcy – model rynku skoncentrowany na kliencie (produkcja jednostkowa, małoseryjna).

W jaki sposób to przebiega?

Model produktu

Po zaprojektowaniu całości lub części bryły produktu w programie CAD, następuje przeniesienie wszystkich składników BOM, z których składa się taki model 3D, do systemu ERP. Import może być wykonany na wiele sposobów, podstawową metodą jest jednak plik generowany z poziomu CAD. To na jego podstawie następuje transfer informacji do Streamsoft Prestiż.

Integracja ERP - CAD

Import rysunków oraz struktury BOM

Ujmując bardziej szczegółowo, efektem importu jest drzewiasta struktura BOM (ang. Bill Of Materials). Zawiera ona informacje o zależnościach składników produktu, które wynikają ze specyfiki projektu oraz wszystkie kluczowe informacje o zaprojektowanej bryle.

Równocześnie, jeśli zostały przygotowane rysunki technologiczne, są one także importowane do odpowiednich składników BOM. Na późniejszym etapie zarządzania produktem w systemie ERP obsługiwany jest import ich rewizji.

Walidacja danych przekazanych z CAD

Walidacja danych przekazanych z CAD

Streamsoft Prestiż, podczas importu struktury BOM, sprawdza także czy poszczególne składniki (numery rysunków) przekazane z CAD mają już swoje odpowiedniki w ERP. Jeśli tak, są one podmieniane. Jeśli nie, użytkownik systemu jest o tym automatycznie informowany.

Marszruta technologiczna

Podsumowując, programy CAD dostarczają do ERP szczegółowych informacji na temat zaprojektowanego złożenia. Ale dopiero w systemie ERP uzupełniana jest informacja o procesie produkcyjnym jaki musi przebyć produkt oraz jego komponenty – z jakich operacji się on składa, jaki jest ich koszt etc. Te informacje o procesie produkcyjnym uzupełnia się na wcześniej zaimportowanej strukturze BOM.

Następnym krokiem jest uruchomienie produkcji.

ikona import CAD

Dla wielu branż

Możliwość definiowania sposobu importu do systemu sprawia, że rozwiązanie potrafi dopasować się do wymogów poszczególnych branż i usprawnia realizację różnorodnych projektów produkcyjnych wykorzystujących modele 3D.

ikona import CAD

Dla produkcji jednostkowej

Integracja daje też możliwość utworzenia w Streamsoft Prestiż zlecenia produkcyjnego bezpośrednio na podstawie danych z CAD – z pominięciem etapu generowania technologii. Jest to szczególnie istotne dla produkcji jednostkowej, bo znacząco przyśpiesza pracę i eliminuje rozrastanie się bazy systemowej.

Kluczowe korzyści

 • Sprawne przekazywanie informacji do ERP
 • Szybsze uruchamianie produkcji
 • Krótszy czas realizacji projektu
 • Zawsze aktualne dane konstrukcyjne w ERP
 • Eliminacja błędów ludzkich
Katalog Zarządzanie Produkcją

  Pobierz katalog o skutecznym Zarządzaniu Produkcją!

  Wypełnij formularz, aby otrzymać materiał

  Dane przesłane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z zasadami Polityki Prywatności Streamsoft.

  Chcę otrzymywać informacje marketingowe i merytoryczne dotyczące produktów Streamsoft z wykorzystaniem: