Szkolenie

Studia i kursy w kosztach przedsiębiorcy

Prowadzę firmę consultingową. Zamierzam rozpocząć studia podyplomowe z zarządzania oraz odbyć kurs języka angielskiego, aby rozszerzyć ofertę swojej działalności. Czy te wydatki mogę wrzucić w koszty firmy?

Więcej Info


Inwentaryzacja w sklepie

Przygotuj firmę do spisu z natury

O czym warto wiedzieć i pamiętać, aby bezboleśnie przeprowadzić firmę przez obowiązkową inwentaryzację, czyli spis z natury?

Więcej Info


Zmiany w przepisach podatkowych

Zmiany w przepisach od 2016

Prezentujemy autorskie zestawienie 20 najciekawszych zmian w przepisach dla przedsiębiorców i podatników, wchodzących w życie już wkrótce!

Więcej Info


Podpisywanie dokumentu

Wyrzucanie z kosztów niezapłaconych faktur – tylko do końca roku

Od kilku lat przedsiębiorcy narzekali na trudności z zastosowaniem przepisów o tzw. korekcie kosztów niezapłaconych. Przypomnijmy, na czym polegają te przepisy: przedsiębiorca ma obowiązek wyrzucić z kosztów podatkowych takie faktury, które nie zostały…

Więcej Info


Kalendarze

Zapłata w 2015 za usługę na 2016 rok. Jak rozliczyć?

Zamówiłam w listopadzie prenumeratę czasopisma branżowego na przyszły rok. Zapłaciłam za całość z góry i otrzymałam fakturę, wystawioną z datą bieżącą. Jak rozliczyć taki wydatek w książce podatkowej?

Więcej Info


Kalkulator na dokumentach

Obowiązek opisywania faktur

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje obowiązek opisywania faktur odnośnie zgodności pod względem rachunkowym i formalnym? Czy wystarczy, że zostają przekazane do płatności a później do księgowości do rozliczenia?

Więcej Info


Liczenie na kalkulatorze

Odwrotne obciążenie dla urzędu gminy

Czy można zastosować odwrotne obciążenie dla urzędu gminy na zakup stali i blachę?

Więcej Info


Prezent

Jak rozliczyć upominki dla kontrahentów w KPiR?

Dbając o stałych klientów, często przekazujemy różne upominki, lub większe prezenty pod koniec roku. Jak takie rzeczy rozliczać w kosztach? Czy należy je wykazywać w książce podatkowej?

Więcej Info


Stos dokumentów

Przedsiębiorco, sprawdź kontrahenta!

Przedsiębiorca, który chciał zweryfikować swojego kontrahenta, zwłaszcza przed podpisaniem większego kontraktu, sprawdzał przedsiębiorcę w ten sposób, że wymagał dostarczenia odpisu KRS lub zaświadczenia z ewidencji działalności gospodarczej, oraz…

Więcej Info


Kierowca auta

Samochód firmowy czy prywatny do celów służbowych?

Zakładam firmę (jednoosobową działalność gospodarczą). Posiadam samochód osobowy, który zamierzam wykorzystywać do tej działalności. Co jest bardziej korzystne: przyjąć ten samochód jako firmowy, czy rozliczać jako prywatny wykorzystywany częściowo do celów…

Więcej Info