
Moduł Zarządzanie Produkcją
- Techniczne przygotowanie produkcji
- Planowanie zakupów materiałów
- Nadrzędne planowanie produkcji w metodologii APICS
- Harmonogramowanie szczegółowe
- Rozliczanie produkcji
- Kontrola jakości
- Integracja z oprogramowaniem CAD/CAM (SigmaNest/Lantek)
- Integracja z CAD (projektowanie 3D)
- Integracja z MES (Golem OEE)
- ERP mobile: Aplikacja Kierownika Produkcji

Techniczne Przygotowanie Produkcji
W tym obszarze modułu określane są rodzaje operacji, które trzeba wykonać, by powstał dany produkt. Tworzone są opisy struktur dla produktów lub półproduktów oraz przechowywane i przetwarzane wszystkie dane związane z technologią produkcji.
Technologie produktów
Indywidualny dla przedsiębiorstwa wykaz wszystkich technologii stosowanych na produkcji, który pozwala znacząco przyśpieszyć proces generowania zleceń produkcyjnych.
Kreator technologii
Czyli efektywne i przystępne dla użytkownika budowanie i rejestrowanie technologii! Szerokie możliwości modyfikacji z uwzględnieniem wariantów i detali oraz możliwością szybkiego kopiowania gotowych technologii.
Import technologii
Import technologii na podstawie danych z programów CAD oraz rysunków technologicznych z automatyczną podmianą w przypadku wprowadzania zmian. Automatyczne uzupełnienie danych z paczek plików Excel w kartotekach systemu.
Planowanie zakupów materiałów
System wspiera dział zaopatrzenia w zakresie planowania zakupów materiałów pod produkcję. W module wyliczane są sugestie zakupowe z uwzględnieniem zapasów minimalnych, minima zakupowe oraz średnie czasy dostaw. Dostępna jest funkcjonalność agregacji wywołanych pozycji kartotek materiałów do zakupu, a dokumenty zamówień do dostawców są generowane automatycznie – na podstawie przygotowanych sugestii zakupowych.
Harmonogramowanie produkcji

Harmonogram MPS/MRP (planowanie nadrzędne)
Oparty na 3 źródłach popytu: prognozach, zamówieniach od odbiorców oraz wewnętrznych. Jest źródłem dla określenia popytu na surowce oraz możliwości zasobów produkcyjnych. Planowanie znacząco ułatwia fakt, że w Streamsoft Prestiż harmonogram MPS/MRP posiada wspólny widok.
Przejrzysty rozkład operacji produkcyjnych w kontekście czasu i dostępności zasobów. Wyniki symulacji w postaci graficznej na wykresie. Możliwość modyfikacji Drag and Drop przez użytkownika. Mocne atuty w drodze do terminowej i rentownej produkcji!
Rozliczanie produkcji
Produkcja nie kończy się w momencie przekazania zlecenia do realizacji. Tworząc moduł, który ułatwia jej zarządzaniem, dużo uwagi poświęciliśmy raportowaniu i rozliczaniu. Kluczowe są funkcje ułatwiające i przyśpieszające zbieranie danych z hali produkcyjnej.

Meldunki zwrotne
Informacje zwrotne z hali: jak przebiega realizacja danego zlecenia? jakie operacje zostały już wykonane? jakie zasoby pobrane, a jakie zużyte? jakie braki powstały? Meldunek to także wiedza o rzeczywistym koszcie i czasie realizacji zlecenia.
Meldunki „start-stop”
Bieżące raportowanie przez pracowników produkcji rzeczywistego czasu realizacji zleceń oraz przyczyn przestojów zasobów produkcyjnych. Analiza tych danych to możliwość momentalnej reakcji na odchylenia i podstawowa korzyść z wykorzystania „start-stopów”.
Panel meldunkowy
Jak uprościć i przyśpieszyć składanie meldunków? Jak zminimalizować pomyłki w tym zakresie? Korzystając z paneli touchscreen, które pozwalają spływać informacjom z hali do systemu w czasie rzeczywistym. Wystarczy klik pracownika produkcji w nowoczesny dotykowy ekran!
Kontrola jakości
Streamsoft Prestiż pozwala prowadzić kontrolę jakości na każdym etapie produkcji, dając Użytkownikom precyzyjną informację o przebiegu tego procesu. W systemie można utworzyć czytelną definicję karty kontroli jakości, która wskazuje jakie parametry oraz w jaki sposób będą sprawdzane. Można prowadzić kontrolę różnego rodzaju, dla dowolnego typu produkcji oraz na każdym jej etapie. ERP na bieżąco gromadzi dane z kontroli, czego efektem jest możliwość wglądu w kompletną historię kontroli jakości produktów oraz wsparcie dla analizy tracebility.
Integracja z CAD/CAM (SigmaNest/Lantek)
Zwiększone tempo pracy i minimalizacja pomyłek przy rozkroju = mniej stresu i więcej oszczędności. Sekret to dwukierunkowa wymiana danych na kluczowych poziomach (stany magazynowe, zapotrzebowanie na detale do nestingu, tworzenie zlecenia oraz jego rozliczenie po zakończonym procesie cięcia).

Integracja z CAD (projektowanie 3D)
Zawsze aktualne dane konstrukcyjne w ERP to korzyści w postaci m.in. szybszego uruchomienia produkcji oraz skrócenia czasu realizacji projektu! Uwzględniamy znaczenie projektowania przestrzennego brył produktów w procesie wytwarzania. Oferujemy możliwość współpracy systemu Streamsoft Prestiż z szerokim katalogiem programów CAD do projektowania 3D.
Integracja z MES (Golem OEE)
Produkcja bez przestojów? Po to powstała integracja ERP-MES! Zwiększa bezpieczeństwo produkcji w kontekście bieżącej kontroli nad statusem maszyn i efektywnością ich wykorzystania, monitorując wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie w obrębie zleceń realizowanych w systemie ERP. Co istotne, integracja Streamsoft Prestiż-MES zachodzi bezpośrednio na panelu produkcyjnym.

Aplikacja Kierownika Produkcji
Teraz kluczowe informacje z produkcji mogą być także dostępne, w ramach Aplikacji Kierownika Produkcji, wprost na Twoim smartfonie. To rozwiązanie jest wsparciem dla osób zarządzających zarówno od strony informacyjnej, jak i kontrolnej. Działa w ramach aplikacji Streamsoft Prestiż ERP mobile.
Zaufali nam

Sprawne rozliczenie i kontrola produkcji w branży metalowej.

Nadzorowanie przepływu zleceń w branży energoelektroniki przemysłowej.

Harmonogramowanie zleceń z uwzględnieniem kolorów w branży tekstylnej.

Gwarancja kontroli jakości wyrobów i terminowości zleceń w branży biomedycznej.

Sprawna kalkulacja kosztów i planowanie pracy na kalandrach w branży tworzyw sztucznych.

Optymalizacja produkcji z uwzględnieniem efektywności maszyn w branży metalowej.

Dedykowany mechanizm w ramach ERP do rozliczania zleceń na laser w branży metalowej.

Import plików projektowych do kartotek wyrobów w branży maszyn i urządzeń.

Konfiguracja produktu i zarządzanie odpadem w branży tworzyw sztucznych.

Automatyzacja procesu zamówień z informacją zwrotną do kontrahenta w branży odlewniczej.

Kontrola jakości łodzi prototypowych w branży jachtowej.

Filozofia lean manufacturing w produkcji metalowej.

Kontrola całości procesów w branży artykułów do utrzymania odzieży.

Obsługa wariantowości wyrobów i śledzenie postępu zleceń w branży szkolno-biurowej.
