Cykl Produkcyjny

Cykl produkcyjny

Cykl produkcyjny stanowi jeden z kluczowych wskaźników techniczno-ekonomicznych firmy. Obejmuje okres od rozpoczęcia procesu wytwórczego do momentu uzyskania wyrobu gotowego. Jak go skrócić i zwiększyć wydajność produkcji? Podpowiadamy!

Więcej Info


APS vs ERP

ERP vs APS: porównanie systemów do planowania produkcji

Kompleksowe zarządzanie procesem produkcyjnym gwarantuje terminowość realizacji zleceń i przekłada się na rentowność przedsiębiorstwa. Wsparcie zapewniają tu odpowiednie systemy ERP oraz APS. Czym się różnią i dlaczego warto wdrożyć oba?……

Więcej Info


Wskaźnik Rotacji Zapasów

Wskaźnik Rotacji Zapasów – co to jest i jak go obliczyć?

Na rentowność firmy produkcyjnej wpływa nie tylko szeroka oferta, ale również szereg innych czynników, w tym poziom rotacji zapasów w magazynie.

Więcej Info


proces technologiczny produkcji (Technologia Produkcji)

Technologia produkcji: ważny czynnik efektywnych procesów produkcyjnych

Wydajna produkcja zapewnia firmie większą rentowność. Przebieg procesów zależy m.in. od technologii produkcyjnej, która jest instrukcją i bazą działań na hali.

Więcej Info


Utrzymanie ruchu w firmie produkcyjnej

Utrzymanie ruchu w firmie produkcyjnej

Produkcja bez przestojów wpływa korzystnie na rentowność przedsiębiorstwa. Aby zrealizować ten cel, należy zadbać o utrzymanie ruchu w czasie realizacji zleceń produkcyjnych.

Więcej Info


produkcja-pull-push

Produkcja pull i push: różnice, zastosowanie

We współczesnych firmach produkcyjnych dominują dwie strategie zarządzania produkcją: pull i push. Mają różne priorytety i różnią się m.in. odmiennym podejściem do zaopatrywania produkcji w surowce.

Więcej Info


Kanban

Kanban (produkcyjny) – co to jest, jakie przynosi korzyści?

Sprawny proces zarządzania produkcją wpływa korzystnie na jej wydajność. Istnieją różne metody sterowania pracą na hali produkcyjnej. Jedną z najbardziej popularnych i skutecznych jest KANBAN.

Więcej Info


System APS

System APS: klucz do przewagi konkurencyjnej na produkcji

Współczesna produkcja jest złożona - aby nią efektywnie zarządzać potrzeba nowoczesnych narzędzi. Jednym z nich są Zaawansowane Systemy Planowania i Harmonogramowania (APS), które odgrywają obecnie istotną rolę w kształtowaniu konkurencyjnej przewagi w…

Więcej Info


Lean Manufacturing

Lean Manufacturing – czym jest i jak wpływa na wydajność produkcji ?

Eliminacja nadprodukcji i ciągłe doskonalenie procesu wytwarzania są gwarancją większych zysków. Skuteczną metodą wspomagającą firmy produkcyjne w tym zakresie są zasady Lean Manufacturing.

Więcej Info


Bom materiałowy

BOM materiałowy – co to jest i jak wpływa na proces produkcyjny ?

Jednym z kluczowych etapów procesu produkcyjnego jest definiowanie technologii i ustalanie potrzeb materiałowych niezbędnych do jego ukończenia. Ten proces wspomaga stosowanie list materiałowych BOM. Czym jest BOM i co zapewnia? Sprawdź !

Więcej Info