Podpisywanie dokumenty

Korekta PIT-11 w formie elektronicznej

Mam pewne pytanie w związku z korektą PIT-11. Jak samą korektę zrobić, to wiadomo. Jak ją wysłać przez e-Deklaracje - także wiadomo.

Czytaj więcej


Podpisywanie dokumentu

Czynny żal – kiedy pomoże?

„Czynny żal” to procedura wynikająca z przepisów ustawy koreks Karny skarbowy.

Czytaj więcej


Paliwo

Zmiany w odliczaniu VAT od paliwa od 1 lipca 2015

Przepisy w zakresie odliczania podatku VAT od zakupu samochodów, paliwa i innych wydatków związanych z samochodami zmieniły się gruntownie ponad rok temu – 1 kwietnia 2014.

Czytaj więcej


Zmiany w przepisach podatkowych

Zmiany w podatku VAT od 1 lipca 2015

Ważne zmiany czekają przedsiębiorców – podatników VAT już za kilka tygodni. Przepisy zmieniają się dokładnie od 1 lipca 2015.

Czytaj więcej


Auto dostawcze

Stawki VAT na usługi dodatkowe

Przedsiębiorca, wystawiając fakturę lub paragon, powinien mieć jasno określone, czy sprzedaje towar czy usługę, oraz co – w ramach skomplikowanej sprzedaży – jest świadczeniem głównym, a co tylko dodatkowym.

Czytaj więcej


Autostrady

Rozliczenie parkingu i autostrady w KPiR

Poprawne rozliczenie opłat za parkowanie oraz przejazdy autostradami może wydawać się skomplikowane, ponieważ zależy od wielu czynników: czyj to samochód – przedsiębiorcy czy pracownika? Wpisany do ewidencji środków trwałych czy nie

Czytaj więcej


Autobus bagaż

Prowadzenie działalności za granicą a rozliczanie podatku dochodowego i podatku VAT

Prowadzę firmę transportową w Niemczech przewożącą osoby busami (9 osób z kierowcą do 3,5 tony). Wystawiam Fakturę VAT lub wydruki z kasy fiskalnej w zależności od klienta (firma lub osoba prywatna).

Czytaj więcej


Inwestycja

Różnice kursowe

Jeżeli wystawiamy fakturę w walucie, to przychód należy przeliczyć po kursie średnim NBP z dnia poprzedzającego dzień przychodu (czyli dzień sprzedaży).

Czytaj więcej


Zmiany przepisów

Rozliczanie podatku dochodowego i jego ewentualna korekta

Mam pytanie, gdyż moja księgowa, z którą zakończyłam niedawno współpracę nie ujęła w KPiR ewidencji nabycia faktury z listopada.

Czytaj więcej


Samochód na drodze

Rozliczamy kilometrówkę za auto prywatne

Przedsiębiorca prowadzący działalność może wpisać swój samochód osobowy do ewidencji środków trwałych, lub potraktować samochód jako prywatny.

Czytaj więcej