Kurier

Zasady zagranicznej wysyłki przez polską firmę

Jak wygląda sytuacja z cłem i VAT-em jeżeli firma zarejestrowana jest w Polsce, a wysyłki robione są do takich krajów jak Zjednoczone Emiraty Arabskie (np. miasto Dubaj) czy Stany Zjednoczone? Czytałam, że są z tym problemy.

Więcej Info


Dokumenty kalkulator

Likwidacja a nieodpłatne przekazanie środka trwałego

Pierwszym działaniem powinno być wykreślenie palnika z ewidencji środków trwałych. Ten zapis w księgach rachunkowych powinien mieć miejsce pod datą, w której inwestor zrezygnował z budowy, czyli w dniu, w którym urządzenie stało się zbędne.

Więcej Info


Monety biurko

Podatki i opłaty urzędowe w kosztach firmy

Dwa podstawowe podatki płacone przez przedsiębiorstwa, czyli podatek dochodowy (PIT) i podatek od towarów i usług (VAT), nie mogą być wpisane do księgi podatkowej jako koszt. Jednak jak to zwykle w podatkach bywa, i od tej generalnej zasady znajdziemy…

Więcej Info


Kobieta w aucie

VAT od darowizny samochodu osobowego

Samochód osobowy został zakupiony w listopadzie 2011 na fakturę VAT na firmę, od którego odliczono 6000 zł VAT. Prowadzono odpisy amortyzacyjne. W kwietniu 2015 samochód został podarowany małżonce. Jak prawidłowo rozliczyć/zaksięgować taką……

Więcej Info


Podpisywanie dokumenty

Nieodebrane zamówienie: Jak skorygować?

Czasami zdarza się, że klient złoży zamówienie przez internet, wybierając opcję dostawy „odbiór osobisty” oraz formę płatności „gotówka”, a następnie nie zgłasza się po odbiór zamówienia, a nawet nie można się z nim skontaktować.

Więcej Info


Podpis na dokumentach

Pozycja „dodatkowe opłaty” na fakturze

Otrzymałem fakturę od operatora telekomunikacyjnego, na której oprócz kwot w tabeli - zestawieniu VAT dodana jest pozycja „opłaty doliczone do faktury” (bez żadnego oznaczenia co do VAT), a suma do zapłaty obejmuje kwotę brutto z zestawienia VAT oraz te…

Więcej Info


Kalendarz

Sprzedaż w okresach rozliczeniowych

Jak poprawnie stosować okresy rozliczeniowe i jak wystawiać faktury za okresy rozliczeniowe?

Więcej Info


Dokumenty segregacja datami

Jak rozliczyć fakturę z zeszłego roku?

Kilka dni temu podczas porządków znalazłem w szufladzie fakturę zakupu z datą 10 października 2014. Zeznanie podatkowe za 2014 rok dawno już złożyłem i zapłaciłem podatek. Czy mogę rozliczyć tą fakturę na bieżąco?

Więcej Info


Kasa w sklepie

Kasa fiskalna używana w różnych punktach sprzedaży

Prowadzimy sklep detaliczny, oczywiście z kasą fiskalną. Mamy możliwość skorzystania z uczestnictwa w targach oraz imprezach sportowych, podczas których chcielibyśmy sprzedawać produkty z naszego sklepu.

Więcej Info


Niebieski tir na drodze

VAT od międzynarodowych usług transportowych

Jesteśmy firmą transportową (przewóz osób). Za usługi świadczone na terytorium kraju wystawiamy faktury ze stawką 8%, natomiast gdy usługę kupuje firma zagraniczna – wystawiamy fakturę bez podatku VAT („np”).

Więcej Info