Moduł

Logistyka

ikona Logistyka

Logistyka

 • magazyn
  • o każdej strukturze
  • z podziałem na obszary
  • kody kreskowe GS1
 • przyjęcia i wydania
  • realizacja dyspozycji
  • oraz weryfikacja
 • planowanie ruchu i zadań
 • zmiany miejsc składowania
 • jednostki logistyczne
 • kontrola jakości
 • statystyki wydajności
okno dyspozycji

Magazyn

Jeśli spotkałeś się z twierdzeniem, że magazyn bywa najsłabszym ogniwem w logistycznym łańcuchu dostaw… puść je w niepamięć!

Powitaj za to sprawne rozładunki i przyjęcia, odpowiednie składowanie, szybki przepływ towaru na hali i przygotowanie do dystrybucji, poprawne załadunki i wydania, solidną kontrolę jakości i ilości etc.

To moduł Logistyka, który poleca się… na magazynie!

ikona Logistyka Magazyn

O każdej strukturze

Magazyn wysoko-, a może nisko-regałowy? Stałe czy wolne miejsca składowania? Obojętnie. Nasze rozwiązanie elastycznie dopasuje się do struktury Twojej hali, zapewniając sprawną obsługę pracy.

ikona Logistyka Magazyn

Z podziałem na obszary

Ułatwienie na co dzień? Ależ proszę! Moduł uwzględnia podział magazynu na dopasowane do Twojej działalności obszary, sektory, strefy. Klasy miejsc? Także dostępne! Przekonaj się, jak intuicyjna może być kontrola hali.

ikona Logistyka Magazyn

Kody kreskowe GS1

Ich obsługa w standardzie GS1 to super-praktyczna sprawa! Do tego wygenerujesz je wprost z systemu! Etykieta zarówno dla miejsca, jak i towaru. Szybko i bez potrzeby korzystania z zewnętrznego oprogramowania.

Przyjęcia i wydania

Zlecanie przyjęć i wydań wraz z generowaniem istotnych dokumentów to… samo serce pracy w obszarze logistyki magazynowej, niezależnie od branży czy wielkości hali. Przydatna w tym zakresie będzie też możliwość obsługi numerów partii, terminów ważności czy opakowań zbiorczych.

Mamy to!

Dodatkowym usprawnieniem w tym obszarze jest aplikacja Kurier, która jako rozwiązanie rozszerzające możliwości modułu Logistyka, przyśpiesza oraz usprawnia realizację wysyłek, zapewniając kompleksowość obsługi tego procesu.

edycja dyspozycji
ikona Logistyka Przesunięcia

Realizacja dyspozycji

Szybka i sprawna. A potwierdzenia dla ruchów magazynowych wygenerujesz ręcznie, jak i automatycznie – na podstawie dokumentu przychodu lub rozchodu. Ach, w efekcie dla każdej operacji logistycznej powstanie oczywiście odpowiedni dokument magazynowy. Gotowe!

ikona Logistyka Przesunięcia

Weryfikacja

Przyjęte i wydane ilości magazynier potwierdza na urządzeniu wykorzystując kod kreskowy, może też odszukać towar na liście. Wyłapywanie ew. niezgodności ilościowych i kontrola procesów magazynowych zachodzi więc na bieżąco, a w systemie widzisz to w każdej chwili… zza biurka.

Magazyn Mobilny

Planowanie ruchu i zadań

Szczegółowe planowanie ruchów na magazynach, optymalizujące ścieżkę kompletacji? Tak! Generowanie dyspozycji (zadań) z podziałem na poszczególnych magazynierów? Oczywiście!

Bo wiemy, jak ważny jest dobry plan…

Ach, jest coś jeszcze – jeśli skorzystasz z aplikacji Magazyn Mobilny, rozszerzającej funkcjonalności modułu, Twój magazyn zyska dodatkową możliwość obsługi z wykorzystaniem urządzeń przenośnych.

Pracownicy na pewno to polubią!

Zmiany miejsc składowania

Problemy z odnalezieniem ostatniej sztuki? Zapomnij! Wystarczy kilka ruchów skanerem, by system od razu dowiedział się i zarejestrował, że towar został przełożony w inne miejsce. Plus? Wszystko na bieżąco!

Jednostki logistyczne

Wybierając na urządzeniu unikatowy kod jednostki logistycznej, od razu dostaniesz informację o jej zawartości i lokalizacji. A w procesie wydania? Wybór jednostki = rozchód z magazynu wszystkich produktów wchodzących w jej skład.

Jednym zdaniem – w tym zakresie pełen serwis!

Jednostki logistyczne

Kontrola jakości

Jakość przyjmowanego i wydawanego towaru? Terminy ważności? Nasze rozwiązanie ogarnia także ten – mocno istotny dla Twojej renomy – temat! Możliwa jest kontrola numerów dostaw na przyjęciu i wydaniu oraz obsługa blokad dla poszczególnych produktów, a także całych stref.

Dzięki temu sprawdzisz jakości partii już po przyjęciu na magazyn i ewentualnie zablokujesz jej wydanie do czasu zakończenia prób jakościowych. Z łatwością!

Statystyki wydajności

Oczywiście, że pamiętaliśmy także o nich!

 • Jaki tonaż obsłużył Twój magazyn w okresie czasu?
 • Ile było wydań, przyjęć czy przesunięć między miejscami składowania?
 • Czy Twój zespół pracuje na 100% ?
 • A poszczególne osoby?

Dzięki informacjom zgromadzonym w systemie na temat zrealizowanych dokumentów (ich pozycji, ilości wagi itp.), odpowiedzi na te pytania uzyskasz właściwie od ręki. To ważne dla rentowności i planowania dalszych działań.

Katalog Logistyka

  Pobierz pełny opis modułu Logistyka

  Wypełnij formularz, a otrzymasz katalog

  Dane przesłane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z zasadami Polityki Prywatności Streamsoft.

  Chcę otrzymywać informacje marketingowe i merytoryczne dotyczące produktów Streamsoft z wykorzystaniem: