Zrównoważony rozwój jest jednym z celów biznesowych firmy. W obecnych czasach precyzyjna prognoza rozwoju przedsiębiorstwa stanowi wyzwanie. Wpływa na to m.in.: nieprzewidywalność rynkowych trendów, klienckich nawyków czy warunków polityczno – ekonomicznych.

Pomocne są tu m.in. elastyczne i skalowalne rozwiązania IT, które zapewniają odpowiedni poziom wsparcia na każdym etapie rozwoju – systemy ERP. Co oferują? Piszemy o tym!

Elastyczność i skalowalność: co oznaczają?

Elastyczność to inaczej zdolność adaptacji do zmieniających się warunków. W kontekście systemu ERP oznacza to możliwość dostrojenia narzędzia do indywidualnych potrzeb organizacji. Elastyczne oprogramowanie cechuje się dużą otwartością, która pozwala przedsiębiorcom dostosowywać je do aktualnych potrzeb firmy.

Z kolei skalowalność systemu oznacza możliwość rozwoju wraz z firmą, kiedy ta np. dokonuje ekspansji na rynki europejskie czy światowe. Co więcej, nowoczesne rozwiązania często same stymulują rozwój organizacji, ponieważ dostarczają najnowszych technologii, które zwiększają potencjał biznesowy firmy, takich jak: sztuczna inteligencja.

Warto podkreślić, że między elastycznością i skalowalnością zachodzi relacja przyczynowo – skutkowa. Dzięki dopasowanej funkcjonalności firma działa efektywnie i zyskuje większe szanse na wzrost.

Elastyczne i skalowalne systemy: korzyści

Przed przedsiębiorcami stoi wiele wyzwań, w tym konieczność ciągłej adaptacji do dynamicznych zmian na rynku. Istotną rolę odgrywa tu zarówno rozumienie trendów, jak i umiejętność dobrania odpowiednich rozwiązań technologicznych. Te firmy, które korzystają z narzędzi elastycznych i skalowalnych, zyskują, także w perspektywie czasu. Nie zachodzi bowiem konieczność inwestycji w wymianę oprogramowania wraz z rozwojem firmy, wystarczy rozwinąć te posiadane o nowe funkcjonalności.

System ERP gotowy na zmiany

Przykładem elastycznego systemu jest ERP Streamsoft Verto, z którego korzystają topowe polskie firmy o zróżnicowanych potrzebach: modivo.pl, eobuwie.pl. czy R-GOL.com.

Architekci oprogramowania wnikliwie obserwują najnowsze trendy w handlu nowoczesnym, co znajduje odbicie w elastycznej i skalowanej funkcjonalności systemu. Dzięki narzędziu przedsiębiorstwa zwiększają efektywność działań oraz rozwijają swój rynkowy potencjał, zaspokajając potrzeby coraz bardziej wymagających konsumentów.

Elastyczna konfiguracja modułów

Z zestawu kilkunastu modułów ERP klient decyduje się na te, które możliwie najbardziej pokrywają i optymalizują procesy w przedsiębiorstwie. Moduły wspierają wiele różnych obszarów m.in.: sprzedaż, zaopatrzenie, logistykę czy rozrachunki. Można wdrażać je jednocześnie lub w określonej kolejności. Daje to sporą liczbę kombinacji i duże możliwości personalizacji.

Jeżeli na przykład właściciel sklepu e-commerce oczekuje wsparcia w zakresie procesów magazynowych, to odpowiednią obsługę zapewni moduł WMS, który automatyzuje i optymalizuje czynności kompletacji, weryfikacji i realizacji wysyłek.

Z kolei w modelu omnichannel sprawdzi się moduł POS do obsługi salonów stacjonarnych, showroomów itp., który wspiera m.in. transakcje typu click&collect (rezerwacja online, odbiór w salonie).

Big Data: zdolność do obsługi wielomilionowych baz danych

System działa w oparciu o wydajną i gotową na big data bazę danych wielkości nawet 15 Terabajtów. Dobrym przykładem możliwości rozwiązania jest jednoczesna praca ponad 1500 użytkowników w firmie o profilu handlowym. W praktyce więc system cechuje gotowość do obsługi dużych wolumenów danych i tysięcy transakcji dziennie. Tak więc niezależnie od ilości procesowanych danych, zamówienia są obsługiwane sprawnie i co ważne – przy utrzymaniu wydajności pracy oprogramowania.

Streamsoft Next: możliwość wdrażania rozwiązań dedykowanych

Streamsoft Verto dostarcza firmie platformę programistyczną Streamsoft Next, która umożliwia swobodną rozbudowę narzędzia, pozwalając tworzyć ergonomiczne aplikacje spójne z resztą systemu.

Jak przebiega tworzenie aplikacji? Szybko i intuicyjnie. Proces modelowania jest zgodny z ideą wysokiej elastyczności i metody LowCode/NoCode. Użytkownik platformy posługuje się gotowymi bibliotekami takimi jak np. widok, akcja, filtry czy zbiory ikon. Wykorzystując opcję drag and drop, buduje nowe relacje, aby zaprezentować dane w pożądany dla siebie sposób. Dzięki temu nowe rozwiązanie tworzone jest sprawnie i szybko, i co istotne – bez konieczności kompilowania kodu oraz wydawania nowej wersji systemu.

Warto podkreślić, że proces jest wspierany przez nowoczesny silnik BPM (ang. Business Process Management). Gwarantuje to jasny przebieg procesów w organizacji i wpływa na skrócenie czasu ich realizacji zarówno w środowisku scentralizowanym, jak i rozproszonym (centrala – oddziały).

Szeroki zakres integracji pionowej

Rozwój i maksymalizacja zysków są związane również z rozszerzaniem i zacieśnianiem współpracy z podmiotami, z którą łączą firmę różne transakcje (dostawcy, kurierzy, płatności, itd.).

Dobra komunikacja z otoczeniem jest kluczowa, zwłaszcza kiedy firma notuje wzrost zamówień, który skutkuje jednocześnie przyrostem wszystkich procesów (finansowych, logistycznych itd.). Wówczas, aby utrzymać szybkie tempo wysyłek przy dużym wolumenie transakcji, warto postawić na sprawną i zautomatyzowaną wymianę danych między firmą a jej otoczeniem biznesowym.

Poza tym istotną rolę odgrywa tu też doświadczenie zakupowe klientów. Postępująca indywidualizacja ujawnia się w rozmaitych oczekiwaniach kupujących względem warunków zamówienia, w tym metod płatności czy sposobów dostawy. Przedsiębiorca widzi to zwłaszcza, kiedy pozyskuje klientów z różnych segmentów społecznych, ekonomicznych czy zawodowych. Integracja sklepu z otoczeniem daje kupującym możliwość szerokiego wyboru, wpływając korzystnie na poziom ich satysfakcji.

Co w tym zakresie oferuje Streamsoft Verto? Szereg integracji:

 • silniki sklepów online: m.in.: Magento, Idosell, Shoper, Presta Shop
 • marketplace: m.in.: Amazon (FBA, Vendor, FBM), Ebay, Allegro
 • systemy dostawców i kurierów: ok. 80. m.in.: Inpost, Raben, Poczta Polska, GLS, Schenker, UPS, PPL, DPD
 • e – płatności: ok. 20, m.in.: PayU, PayPal, Klarna, Przelewy 24, Blue Media

Kompleksowe wsparcie w ekspansji rynków zagranicznych

Dzięki szerokim możliwościom integracyjnym Streamsoft Verto wspiera także pracę w modelu wielofirmowym, automatyzując transakcję z udziałem firmy matki oraz firmy córki zlokalizowanej za granicą. Choć druga ma własną stronę www, to nie dysponuje stanami magazynowymi. Aby zrealizować sprzedaż, zgłasza zapotrzebowanie na towar do dostawcy, czyli firmy matki w Polsce.

Operacja wiąże się z utworzeniem tymczasowego i wirtualnego stanu magazynowego. Spółka matka rezerwuje towar, generuje fakturę i dokument WZ oraz realizuje wysyłkę. Jednak to firma zagraniczna wystawia klientowi dokument sprzedaży, ponieważ pełni rolę oficjalnego sprzedawcy.

Dzięki Streamsoft Verto ten złożony proces przebiega w tle, nie wpływając na pozostałe działania organizacji. Rozwiązanie zapewnia wiele korzyści przedsiębiorcom, którzy poszerzyli handel o rynki zagraniczne, lecz nie chcą lokować tam magazynów.

Producent systemów ERP z bogatym doświadczeniem

Streamsoft działa na rynku już od 35 lat. Dzięki wieloletniej praktyce wdrożeniowej poznał potrzeby nowoczesnych firm.

Chcesz poznać więcej zalet systemu, umów się na bezpłątną prezentację wypełniając formularz.

  Uzupełnij formularz, oddzwonimy do Ciebie!

  Zaproponujemy termin bezpłatnej prezentacji systemu ERP.

  Dane przesłane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z zasadami Polityki Prywatności Streamsoft.

  Chcę otrzymywać informacje marketingowe i merytoryczne dotyczące produktów Streamsoft z wykorzystaniem: