Case Study

Branża tworzyw sztucznych

System ERP dla branży tworzyw sztucznych

Optymalizacja procesów produkcyjnych w branży tworzyw sztucznych jest mocno złożonym procesem, głównie ze względu na ich ogromną dynamikę oraz częste modyfikacje zleceń, a także potrzebę ujęcia wielu szczegółów, takich jak np. użycie odpowiedniej dla danego zlecenia kolorystyki i ilości barwnika. Ze względu na różnorodność detali występujących na produkcji, dość skomplikowanym procesem jest także planowanie, magazynowanie i rozliczanie dostaw.

Ponadto ciekawą kwestią, na którą w ostatnich latach przedstawiciele branży tworzyw sztucznych zwracają szczególną uwagę, jest kontrola nad procesem ponownego zewidencjonowania odpadów, które mogą podlegać regranulacji. Jest to związane m.in. z globalnym zagadnieniem racjonalnego gospodarowania zasobami i zwiększeniem stopnia recyklingu, które są obecnie istotnymi ekologicznie postulatami do zrealizowania.

To wszystko sprawia, że branża tworzyw sztucznych jest mocno wymagająca pod kątem rozwiązań informatycznych. Aby sprostać tym potrzebom, niezbędna jest zintegrowana i zautomatyzowana obsługa procesów w wielu obszarach, tj. np. zarządzanie produkcją oraz jej planowanie i rozliczanie, obsługa procesów magazynowych, mechanizm zarządzania surowcami zawracalnymi czy zarządzanie śledzeniem partii produktu.

Nasi specjaliści stworzyli system modułowy klasy ERP — Streamsoft Prestiż, który ze względu na swoje rozwiązania, idealnie sprawdza się w zarządzaniu procesami produkcji w przemyśle tworzyw sztucznych.

Tworzywa Sztuczne okładka

    System ERP dla branży tworzyw sztucznych

    Wypełnij formularz, a otrzymasz Case Study

    Dane przesłane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z zasadami Polityki Prywatności Streamsoft.

    Chcę otrzymywać informacje marketingowe i merytoryczne dotyczące produktów Streamsoft z wykorzystaniem: