Krzysztof Olszewski

Dyrektor Technologii i Architektury Oprogramowania

Krzysztof Olszewski

Dyrektor Technologii i Architektury Oprogramowania

Pisałem całkiem niedawno o idei Low-Code. Trochę dawniej o tym, że egzotyka lepsza jest od nudy. Dzisiaj chciałbym „na gorąco” przedstawić jeden z nowych mechanizmów w palecie rozwiązań Streamsoft. Mechanizm ten elegancko łączy obie te wspomniane wcześniej idee. Złożony widok HTML, zwany z angielska i w skrócie HCV (Html Composite View) to kolejna odsłona nowej filozofii podejścia do budowania interfejsów użytkownika w naszych produktach.

Wiemy, że interakcja każdej osoby stykającej się z system klasy ERP/CRM jest indywidualna. Z tego względu, UI powinno być takie, aby w zależności od klasy czynności które są wykonywane, dostarczyć najłatwiejszej, najprostszej drogi do ich wykonania. Łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować. W Streamsoft od dawna hołdujemy zasadzie „MultiClient”, oznacza to dostarczanie narzędzi dostępu do systemu wszystkimi wymaganymi kanałami klienckimi, na dzisiaj oznacza to: desktop, www, mobile, panel dotykowy i webserwice. W dwóch z wymienionych obszarów (desktop i www), chcąc sprostać wymaganiom klientów, często sięgamy po dedykowany widok HTML. Do niedawna użycie tego widoku wymagało od twórcy znajomości technologi z kręgu HTML, CSS, JavaScript. Widok HCV to zmienia. Od teraz można „wyklikać” w kilka minut coś na kształt:

 

low-code ui

low-code ui

 

low-code uiZa to wszystko odpowiedzialny jest edytor:

 

low-code ui

oraz kawałek kodu w chmurze, dostarczającego dane tak, aby komponenty były „żywe”:

kod w chmurze

Podsumowując: mało pisania, trochę układania, mało okazji do pomyłki, niskie nakłady, szybki efekt, wysoka jakość. Powyższe narzędzie trafi niebawem do flagowych produktów Streamsoft, a użytkownicy Streamsoft Verto mogą z niego korzystać już od wersji 179. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy z komponentem.