W dniu 18 maja 2011, w Centrum Kongresowym IOR w Poznaniu, w godzinach od 9.30 do 14.00, odbędzie się konferencja pod hasłem: „Informatyka w poligrafii. Proste rozwiązania złożonych problemów”. Celem konferencji jest zaprezentowanie przedstawicielom firm z branży poligraficznej rozwiązań informatycznych usprawniających zarządzanie takimi procesami, jak np.: identyfikacja surowca pobranego do produkcji, przyjmowanie zamówień od klienta, prawidłowy dobór maszyn do realizacji zlecenia oraz kolejkowanie zleceń pod kątem ograniczenia do minimum ilości kosztownych i czasochłonnych przezbrojeń.

Konferencja jest świetną okazją do tego, aby przedstawiciele firm z branży poligraficznej mogli zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami informatycznymi, które mają na celu usprawnienie procesów prepress w firmach poligraficznych. Agenda konferencji oraz informacje o sposobie zgłaszania udziału w tym wydarzeniu, zostały udostępniona stronie internetowej dedykowanej tej konferencji – www.konferencja.www.streamsoft.pl.

Specjalnymi gośćmi podczas konferencji będą przedstawiciele drukarni fleksograficznej, którzy korzystają na co dzień z prezentowanych rozwiązań i opowiedzą jak informatyzacja usprawniła ich dotychczasowe działania.