Znana spółka giełdowa Novita – jeden z czołowych w kraju producentów włóknin technicznych dla przemysłu obuwniczego i zarazem największy producent włóknin metodą igłowania wodnego – podpisała umowę na wdrożenie systemu ERP. Najlepszą ofertę w zakresie zintegrowanych rozwiązań informatycznych, opartych na sprawdzonych i skutecznych biznesowych wzorcach, przedstawiła nasza firma.

Nowoczesny system Streamsoft Prestiż zastąpi dotychczas wykorzystywane oprogramowanie, które nie spełnia już oczekiwań Zarządu Spółki Novita.

Novita istnieje na rynku ogólnopolskim od 34 lat i niezmiennie dostarcza wysokiej jakości włókniny gospodarcze (np. do produkcji ściereczek), medyczno-sanitarne (m.in. do produkcji materiałów opatrunkowych, kompresów, chusteczek), obuwnicze i odzieżowe (m.in. do produkcji cholewek, wkładek obuwniczych), techniczne (np. do produkcji wykładzin i dywanów) oraz geosyntetyki (np. maty bentonitowe)

Zakupiony przez Spółkę system Streamsoft Prestiż będzie wspomagał pracę na ponad 60 stanowiskach – we wszystkich kluczowych obszarach firmy takich, jak: zarządzanie produkcją, sprzedaż, zaopatrzenie, gospodarka magazynowa, finanse i księgowość, kadry i płace. Wszystkie prace wdrożeniowe w obszarze księgowości, kadr i płac, gospodarki magazynowej oraz sprzedaży zostaną zrealizowane do końca 2010 roku. Implementacja systemu w obszarze planowania produkcji i zaopatrzenia zakończy się w kwietniu 2011 roku.