XV edycja Targów Pracy Uniwersytetu Zielonogórskiego już za nami. 15 marca br. firma Streamsoft miała okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu z prezentacją pt. „Nowoczesna firma. Twój rozwój, nasza technologia”, której celem było zachęcenie młodych adeptów do składania aplikacji i dołączenia do zespołu Streamsoft!

Każdy nowy pracownik otrzyma wsparcie merytoryczne na początku swojej drogi w firmie i będzie mógł liczyć na rozwój zawodowy. Ale szkolenia i perspektywy to nie wszystko. Joanna Kałuzińska- Zasada, dyrektor sprzedaży i marketingu Streamsoft, wskazała także na inne aspekty, istotne w zapewnieniu komfortu pracy. – Chodzi o to, by utożsamić pracownika z firmą, by żył nią, tworzył hobbystyczne grupy, spotykał się z kolegami także po godzinach. Nie ma już mowy o przychodzeniu do pracy „od do”- mówiła. Konkretnie w tym zakresie pracownicy mogą liczyć m.in. na udział w imprezach integracyjnych i sportowych czy piknikach. Warto też napomknąć, że wewnątrz firmy zawiązały się drużyny bowlingowe, biegowe, amatorów sportów zimowych.

Wspomniane wcześniej prezentacje, a także liczne warsztaty i wykłady tematyczne, to tylko jedna z możliwości rozwoju kompetencji zawodowych, jaką umożliwiają cykliczne spotkania studentów i przedstawicieli firm. Przede wszystkim istotnym jest fakt, że każdy z prezentujących się na targach pracodawców, daje realną szansę rozwoju zawodowego wszystkim, którzy stoją na początku swojej kariery zawodowej.

W tegorocznej edycji targów zaprezentowało się niemal 80 firm, zarówno z Polski jak i z zagranicy.