Rynek producentów i dostawców systemów ERP w Polsce zmienia się i kształtuje, w dużej mierze, pod wpływem klientów – użytkowników tego typu rozwiązań. Dlatego, jak wynika z najnowszego raportu DiS* dotyczącego wdrożeń systemów ERP w 2009 roku, żeby odpowiednio zróżnicować oferowane systemy ERP niezbędny okazał się ich podział na dwa segmenty:

1. Produkty przeznaczone dla dużych firm – tzw. duże ERP.
2. Produkty przeznaczone dla średnich firm – tzw. średnie ERP.

W 2009 roku 69% rynku średniego ERP, należało tylko do dwóch dostawców. Z tego 32,1% – to udział naszej firmy, wynikający z liczby nowych wdrożeń systemu Streamsoft Prestiż, zrealizowanych w 2009 roku.

Analiza DiS, przeprowadzona wg liczby wdrożeń narastająco – liczonych od momentu wprowadzenia systemu na rynek do 2009 roku, wykazała, że nasza firma uzyskała 19,3% udziału w rynku średniego ERP. Oznacza to, że oferowany przez nas system jest na drugim miejscu w Polsce pod względem popularności.

Tak rewelacyjne wyniki są efektem zaufania klientów do naszego doświadczenia i wiedzy w dziedzinie rozwiązań informatycznych dla firm. Dziękujemy za wspólne budowanie sukcesu.

 

*DiS – biuro badawcze zajmujące się analizami rynku informatyki w Polsce.