Novatek Polska, spółka filialna rosyjskiego Novateku, który jest drugim co do wielkości, potentatem gazowym w Rosji i zarazem jednym z największych na świecie producentów gazu ziemnego, podpisała umowę na zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu ERP Streamsoft PRESTIŻ. Od momentu powstania w 1994 roku, Novatek zajmuje się poszukiwaniem, wydobyciem i przetwórstwem gazu ziemnego oraz ciekłych węglowodorów. Złoża koncernu znajdują się na terytorium Jamalsko – Nenetskiego Okręgu Autonomicznego na Syberii Zachodniej. To właśnie z tego okręgu pochodzi ponad 90% całego wydobywanego w Rosji gazu ziemnego i ok. 20% światowego wydobycia gazu.

W związku z dynamicznym rozwojem, Zarząd Spółki Novatek Polska podjął decyzję o wdrożeniu nowoczesnego systemu ERP Streamsoft PRESTIŻ, ponieważ zapewni to realizację strategii firmy, a zwłaszcza tak istotnych jej elementów jak: utrzymanie przewagi konkurencyjnej na rynku oraz zapewnienie niskiego poziomu kosztów produkcji. Dedykowane dla branży petrochemicznej funkcjonalności systemu PRESTIŻ umożliwią Spółce Novatek pełną kontrolę nad realizacją procesów biznesowych, w tym m.in.: globalną kontrolę stanów magazynowych, zarządzanie mieszaniem gazów, monitorowanie jakości i ilości gazu, rozliczenie sprzedaży i dystrybucji gazu.
Wdrożenie przeprowadzi Złoty Partner Streamsoft – firma Artex IT, posiadająca wieloletnie doświadczenie w implementacji rozwiązań dla branży petrochemicznej. Firma Artex została tegorocznym zdobywcą prestiżowego tytułu „Mazowiecka Firma Roku 2010” w kategorii „Informatyka i Telekomunikacja”.