W środę, 8 listopada 2017 r. o godzinie 10.00, w budynku siedziby Streamsoft w Zielonej Górze, miała miejsce uroczystość przecięcia wstęgi, oficjalnie oddająca do użytku nowy biurowiec. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji publicznej, właściciele i pracownicy firmy, zaproszeni goście oraz lokalne media.

Prawie rok temu spotkaliśmy się w tym miejscu […] na uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę tego biurowca. Wszyscy zaangażowani w projekt, wykonanie i nadzór solidnie zrealizowali swoją pracę. Minął rok i teraz stoimy oglądając efekt finalny. Na ekranie telewizora widzimy migawki z budowy. Teraz, kiedy patrzę na tę pusta działkę na początku i efekt końcowy, zdaję sobie sprawę jak wiele pracy i serca wszyscy włożyliśmy w to przedsięwzięcie – powiedział podczas swojego wystąpienia Prezes Streamsoft, Dariusz Chojnacki.

Prezes Streamsoft zaznaczył także, że celem inwestycji było zbudowanie nowoczesnej i przyjaznej siedziby oraz wyraził nadzieję, że komfortowe warunki w budynku, wpłyną pozytywnie na kreatywność i jakość wykonywanej pracy. – Przestrzeń, w której stoimy powstała dla Was i dzięki Wam. Jesteście największą siłą firmy. Wasze kompetencje budują przewagę Streamsoft. Dziękujemy. Bez Waszego zaangażowania nie stalibyśmy w tym miejscu – zwrócił się do pracowników firmy. Słowo „dziękuję” zostało przekazane również osobom stojącym „najbliżej” budowy – Głównemu Architektowi Andrzejowi Łąckiemu, przedstawicielom Generalnego Wykonawcy – firmy PERBUD: Maciejowi Kałmuckiemu oraz Dariuszowi Wolinowskiemu, a także Inspektorowi Nadzoru Inwestorskiego – Pawłowi Małkiewiczowi. — Dziękujemy za pomoc i przychylność wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji — podsumował Prezes.

Podczas uroczystości zabrali głos Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki, Dyrektor Gabinetu Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Małgorzata Łukiewska oraz Dyrektor Biura Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej Jarosław Nieradka. Goście nie tylko gratulowali efektu, ale także podkreślali ogromny wpływ inwestycji na wzbogacenie przestrzeni biznesowej naszego miasta oraz województwa. Podniosłości uroczystości dodało wręczenie przez Prezydenta odznaczeń za zasługi dla Miasta Zielona Góra. Medale otrzymali Prezes Streamsoft Dariusz Chojnacki, Wiceprezes Jacek Szaferski oraz Wiceprezes Cezary Miadziołko. Przedstawiciel Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak przekazała z kolei na ręce Prezesa firmy pamiątkowy „Herb Województwa Lubuskiego”.

Media o wydarzeniu:

Gazeta Lubuska

Gazeta Wyborcza

Biznes Lubuski

ZIELONANEWS.PL

NaszeMiasto.pl

Miasto Zielona Góra / Official account

Telewizja Zielona Góra

TVP3