W poniedziałek, 30 września 2019 r. o godzinie 10.00, w centrali Streamsoft w Zielonej Górze miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Jubileuszu 30lecia firmy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji publicznej, właściciele i pracownicy firmy oraz lokalne media.

W tym roku mogę z dumą powiedzieć – Streamsoft działa na rynku już 30 lat […] towarzyszymy w codziennej pracy wielu polskim przedsiębiorstwom, wspierając zarządzanie zasobami i procesami, zarówno w skali makro, jak średnich i mikrofrim. W tym czasie udało nam się wypracować wysoką pozycję wśród polskich producentów systemów ERP i znacząco wpłynąć na kształt polskiego rynku IT. – powiedział podczas swojego wystąpienia Prezes Streamsoft – Dariusz Chojnacki.

Prezes podkreślił następnie, że Streamsoft od początku był i nadal jest związany z Zieloną Górą oraz, że firma to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie, którzy od początku tworzą zaangażowany zespół. Następnie zwrócił się do licznie zgromadzonych przedstawicieli administracji publicznej, mówiąc m.in.: doceniamy to, że […] szereg […] naszych działań na regionalnym rynku zawsze spotykały się z Państwa przychylnością, wsparciem i uwagą. W miarę możliwości, staramy się za to zaangażowanie odwdzięczać, będąc obecnym lokalnie i regionalnie. Chciałbym dziś za naszą dotychczasową współpracę serdecznie podziękować. Jest nam niezmierne miło, że byliście Państwo i wciąż jesteście z nami, stawiając na dialog i wzajemne zrozumienie. To one są fundamentem naszych relacji biznesowych i pozwalają nam z dumą brać czynny udział w ciągłym rozwoju oraz umacnianiu lubuskiej gospodarki.

Podczas uroczystości zabrali głos W-ce Prezydent Miasta Zielona Góra – Pan Dariusz Lesicki, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego – Pan Sławomir Kotylak oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej – Pan Jarosław Nieradka. Goście zgodnie podkreślali znaczenie gospodarcze i biznesowe Streamsoft oraz wyjątkowe poczucie przynależności do regionu, jakie wytwarza obecność firmy wyrosłej w lubuskiem na ogólnopolskim i międzynarodowym rynku.

Podniosłości uroczystości dodało wręczenie przez W-ce Prezydenta Nagrody Prezydenta Miasta – Złotego Medalu, jako wyrazu uznania za osiągnięcia mające znaczenie dla miasta Zielona Góra. Tę nagrodę, z rąk Pana Dariusza Lesickiego, odebrała Joanna Kałuzińska-Zasada, Wiceprezes Zarządu. Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, która podziękowała w imieniu wszystkich pracowników firmy, podkreślając ich wkład w rozwój Streamsoft.

Przedstawiciel Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak przekazał z kolei na ręce Prezesa firmy list gratulacyjny, podobnie miłe słowa oraz… niespodziankę podarowała nam Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.