Krzysztof Olszewski

Dyrektor Technologii i Architektury Oprogramowania

Krzysztof Olszewski

Dyrektor Technologii i Architektury Oprogramowania

Miał być kolejny wpis o wydajności (robi się), ale z wiadomości bardziej aktualnych i bieżących chciałbym szybko przekazać tą najnowszą, radosną. Kilka miesięcy temu anonsowałem rozpoczęcie prac, nad modułem DMS (Document Management System) opisując plany i ekscytację towarzyszącą tworzeniu „czegoś” nowego. Dzisiaj mogę zaprezentować już gotowy produkt, moduł „Zarządzanie dokumentami” powstał, aktualnie poddawany procedurom testowym, przechodzi ostatnie szlify. Na początek wygląda to tak:

Zarządzanie dokumentami

Zbiór funkcjonalności, które udało się zmieścić w pierwszej wersji, jest znaczny, w efekcie moduł jest już na tyle funkcjonalny, że można go z powodzeniem wdrażać. Moduł z jednej strony bazuje na istniejących już w systemie mechanizmach, z drugiej strony wprowadza całkiem nowe pojęcia:

  • Rejestracja dokumentów
  • Dokumenty wewnętrzne
  • Repozytorium dokumentów
  • Emisje dokumentów

Przypomnę schemat ogólny modułu, który był punktem wyjścia dla jego projektu:

zakres funkcjonalny DMS

Z tego ogólnego punktu widzenia zakładamy, że dokumenty mogą do naszej organizacji dotrzeć z zewnątrz, mogą powstać u nas wewnątrz, mogą także różnymi metodami zostać wyemitowane na zewnątrz. Istotne jest też ogólne spojrzenie na całą bazę zgromadzonych dokumentów oraz sprawna obsługa procesu ich przepływu w każdym z opisywanych wyżej obszarów. Dodając do tego wiele mechanizmów wbudowanych jak wersjonowanie, katalogowanie, kontrola dostępu czy monitorowanie, otrzymujemy pełny zakres funkcjonalny DMS. To tyle w skrócie. Partnerów firmy zapraszam na portal partnerski, gdzie od poniedziałku można będzie zobaczyć pełen opis funkcjonalności modułu.