Niedawno opublikowany raport DiS, w którym dokonano analizy rynku producentów i dostawców oprogramowania za 2010 rok pokazał, że posiadamy najpopularniejszy i najchętniej kupowany system ERP w Polsce. Podsumowanie wyników sprzedażowych za pierwsze półrocze 2011 roku – potwierdziło, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.

W samym tylko II kwartale 2011 sprzedaż oprogramowania Streamsoft wzrosła o ponad 78% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Analiza wyników z I i II kwartału pokazuje, że w pierwszej połowie roku nastąpił wzrost obrotów o ponad 67%.

Wpływ na tak świetne wyniki sprzedażowe ma dynamika rozwoju systemu Streamsoft Prestiż, najlepszy na polskim rynku IT moduł do zarządzania produkcją oraz bardzo korzystna dla klienta relacja ceny do wysokiej jakości oferowanych rozwiązań.

Od początku roku system ERP Streamsoft Prestiż wybrały m.in. takie firmy jak: Flowair, Aqua Grupa SBS, WOD BUD, Dromet, Chemes, Odlewnia PRESS. System Prestiż w pełni umożliwia im kompleksowe zarządzanie kluczowymi obszarami działalności. Ponadto, inwestycja w stały rozwój systemu – daje klientom gwarancję, że jest to produkt, który będzie spełniał ich oczekiwania w perspektywie wielu lat użytkowania.

W pierwszym półroczu 2011 system Prestiż został wzbogacony o szereg nowych funkcjonalności – przydatnych firmom handlowym, produkcyjnym i usługowym. Kompletne rozwiązania z zakresu „odchudzania” produkcji oparte na japońskich metodach – takich jak np. KANBAN – sprawiają, że firmy produkcyjne mogą przede wszystkim stopniowo zredukować poziom zapasów oraz rozpoznać i skutecznie wyeliminować większość problemów związanych ze sterowaniem procesami produkcji. Automatyzacja procesu tworzenia zamówień oraz zarządzanie różnego typu magazynami – w tym magazynami wysokiego składowania – również przyczyniły się znacząco do wzrostu liczby użytkowników systemu Prestiż.