Business to Business w skrócie B2B to projekt informatyczny, którego główną cechą jest możliwość realizowania transakcji pomiędzy firmami dzięki mediom elektronicznym.

Zastosowanie modułu B2B zapewnia firmom sporo korzyści, np. w postaci usprawnienia komunikacji biznesowej, zmniejszenia kosztów zawierania transakcji, automatyzacja wykonywania procesów handlowych w firmach oraz poprawa organizacji wymiany handlowej. Elektroniczna współpraca pomiędzy firmami w zakresie realizacji transakcji handlowych pozwala eliminować bariery geograficzne, które są jedną z przyczyn problemów i błędów oraz umożliwia zastąpienie kontaktów biznesowych bezpośrednio między partnerami handlowymi.

Kluczowe zyski dla firm korzystających z B2B to: redukcja kosztów przetwarzania zamówień poprzez duże skrócenie czasu potrzebnego do obsługi zamówienia oraz zautomatyzowanie czynności związanych z realizacją zleceń kontrahentów – co usprawnia pracę działów sprzedaży i zakupu.

Nowy moduł B2B w systemie Streamsoft Prestiż, to aplikacja działająca on-line, która pozwala na zdalną obsługę sieci sprzedaży. Moduł usprawnia wszystkie etapy zawierania transakcji i jest zintegrowany z modułem Handlowo-Magazynowym systemu Prestiż.

Z modułu B2B firmy Streamsoft klienci mogą pobierać pełną ofertę towarów i wyrobów, które zostały przeznaczone do sprzedaży internetowej on-line. Każdemu z produktów można nadać odpowiednie statusy np.: Promocja, Nowość, Wyprzedaż, Polecany. Użytkownicy modułu mogą sprawdzać dostępność produktów i stopień realizacji zamówienia. Ponadto, użytkownik B2B może zamawiać towar 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. W B2B można również definiować limity kupieckie, rabaty oraz inne warunki handlowe, które będą się automatycznie naliczać dla danego kontrahenta podczas wprowadzenia zamówienia. Kontrahenci mają w module B2B dostęp do spisu swoich zamówień, faktur oraz rozrachunków. Moduł jest wielojęzyczny, a ciągły i łatwy dostęp do aktywnej oferty zapewnia sprawna sieć internetowa.

Wdrożenie nowego modułu B2B Streamsoft w firmach produkcyjnych, handlowych oraz usługowych pozwoli aktywnie budować więzi z odbiorcami. Aplikacja ta umożliwia lepsze kreowanie nowoczesnego wizerunku firmy, a jej znacząco rozbudowane funkcjonalności, to nowe możliwości działania dla obecnych i potencjalnych klientów-użytkowników.