Firma FLOWAIR podpisała umowę na zakup i wdrożenie systemu ERP – Streamsoft Prestiż – wspomagającego zarządzanie wszystkimi obszarami firmy. Wdrożenie systemu i parametryzację pod kątem oczekiwań FLOWAIR przeprowadzi Partner Streamsoft – firma MDK SOFT.

FLOWAIR to znany ekspert w ekonomicznym ogrzewaniu obiektów średnio i wielko-kubaturowych. Siedziba firmy oraz laboratorium badawcze zlokalizowane są w Gdyni. Firma oferuje cztery grupy produktów: nagrzewnice wodne, nagrzewnice gazowe, kurtyny i kurtyno – nagrzewnice oraz wentylatory dachowe.
Dzięki dynamicznemu rozwojowi oraz oferowaniu wyrobów spełniających specyficzne wymagania zagranicznych rynków – firma FLOWAIR stała się silną marką, której produkty obecnie są na rynkach w różnych krajach Europy, m.in.: w Rosji, na Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Niemczech, Norwegii, Irlandii, Szwecji, Francji, Słowacji, Czechach, Serbii, Kazachstanie, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Mongolii i Węgrzech.

Zarząd firmy FLOWAIR uznał, że tak dynamiczny rozwój firmy powinien być wspomagany odpowiednimi narzędziami informatycznymi, które zapewnią dostarczenie niezbędnych informacji do szybkiego podejmowania decyzji – w odpowiedzi na reakcje rynku. Najlepszym narzędziem, które spełniło oczekiwania użytkowników, okazał się system Streamsoft Prestiż. Wśród kilku istotnych powodów, które zdecydowały o wyborze systemu Prestiż, należy wymienić:

  • bogaty zestaw funkcjonalności modułu przeznaczonego do zarządzania produkcją,
  • możliwość meldowania na bieżąco wykonywanych czynności w trakcie procesu montażu,
  • bieżąca kontrola stanów magazynowych,
  • możliwość tworzenia korekt zbiorczych,
  • możliwość udostępnienia klientom zamawiania towarów i podglądu pod stany magazynowe z poziomu przeglądarki internetowej,
  • możliwość współpracy systemu z zewnętrznymi urządzeniami m.in.: kolektory danych,
  • możliwość tworzenia zaawansowanych zestawień sprzedażowych.

Streamsoft Prestiż jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych produktów do zarządzania firmą – oferowanych na polskim rynku IT.