Już wiosną ruszają 10 jubileuszowe warsztaty „Informatyka w Produkcji”. To szczególne dla nas spotkania, dzięki którym możemy zaprezentować rozwiązania informatyczne jakie udało nam się opracować i zastosować w firmach produkcyjnych z różnych branż. 10 warsztaty organizujemy wspólnie z KAIZEN Institute – globalną organizacją doradzającą przedsiębiorstwom. Warsztaty odbywać się będą pod hasłem: „Zmienność kameleona czy „zwinność” słonia? Jaka jest Twoja produkcja?” Będą miały typowo szkoleniową formę. Uczestnicy zobaczą jakie metody można zastosować do odchudzenia produkcji oraz jak to połączyć z systemem ERP. Zobaczą również jak informacje dostarczane przez system ERP przekładają się na konkretne usprawnienia w obszarze produkcji.

Tematyka warsztatów IWP

Tematem warsztatów będzie zdolność adaptacji produkcji do częstych zmian rynkowych, zmian w zamówieniach oraz ustalanie czasu w jakim można to osiągnąć.

Praktycy z KAIZEN Institute i praktycy z firmy Streamsoft, po raz pierwszy, wspólnie pokażą w jaki sposób szukać w systemie ERP informacji wspierających wdrożenie koncepcji szczupłej produkcji (lean manufacturing) oraz w jaki sposób metody szczupłej produkcji wykorzystują informacje dostarczane przez system do wykrywania zbędnych kosztów, źródeł marnotrawstwa zasobów i usprawniania przepływu materiałów i wyrobów. Konkretne studia przypadków, aby wiedzieć jak zarządzać produkcją, jak reagować na zmiany i jak wybrać z ogromu możliwości – te metody i technologie, które wystarczą, aby skutecznie zarządzać produkcją i reagować na zmiany.

Warsztaty w zakresie doboru i wdrożenia konkretnych oraz skutecznych metod zarządzania procesami produkcyjnymi i logistycznymi, a także kształtowania mentalności kadry zarządzającej i pracowników – poprowadzi KAIZEN Institute.

Kwestię zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych w firmie produkcyjnej zaprezentuje producent systemów ERP – firma Streamsoft.

Terminy i miasta:

  • 17 marca 2015 Toruń
  • 18 marca 2015 Warszawa
  • 24 marca 2015 Rzeszów
  • 25 marca 2015 Gliwice
  • 26 marca 2015 Wrocław