Streamsoft Prestiż


Gwarantowany rozwój biznesu

Streamsoft Prestiż


Gwarantowany rozwój biznesu

Rejestracja czasów produkcyjnych. Automatyzacja chronometrażu.

Kadra zarządzająca produkcją doskonale wie, co to jest chronometraż i jak uciążliwe bywa ustalanie norm czasowych dla wykonania operacji technologicznych. Normy raz ustalone nie obowiązują cały czas, należy je weryfikować i optymalizować pod wpływem zmieniających się czynników. Pomiar czasów produkcyjnych metodą tradycyjnego chronometrażu jest czynnością pracochłonną – dzisiaj, dzięki odpowiednim urządzeniom i systemom informatycznym można to zrobić szybciej i z dużo większą dokładnością. Tradycyjnie pomiar czasów przygotowawczo-zakończeniowych i jednostkowych wykonuje się za pomocą stopera – mierzymy czas trwania i tempo wykonywania operacji technologicznej, a uzyskane wyniki zapisujemy na specjalnych arkuszach pomiarowych. Czas ten mierzony jest kilka razy dla jednej operacji, a następnie uśredniany, czyli określany jest taki optymalny czas wykonania danej operacji, który pozwoli uzyskać największą wydajność. Pomiar czasów dla różnych pracowników produkcyjnych pokazuje, że nie każda osoba wykona tę samą operację w takim samym czasie – jedni zrobią to szybciej, a inni nieco dłużej.

Szybciej i dokładniej można normalizować czasy na produkcji dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń – np. czytniki typu start-stop, które rejestrują czas rozpoczęcia i zakończenia danej operacji lub czynności oraz pracownika, który tę operację lub czynność wykonywał. Dane zarejestrowane za pomocą czytników przekazywane są do systemu ERP wspomagającego zarządzanie produkcją – tam czasy można analizować i uśredniać. Pomiar wykonywany jest na bieżąco – podczas realizacji zleceń produkcyjnych – nie trzeba się do tego procesu specjalnie przygotowywać. Ten „sposób na chronometraż” za pomocą urządzeń i systemu ERP jest możliwy dlatego, że każda operacja lub czynność w przewodniku technologicznym ma swój własny kod kreskowy – pracownik, który wykonuje operacje lub czynności również. Podejście do czytnika i zeskanowanie kodu czynności i kodu pracownika – oznacza rozpoczęcie – „start czynności”, a po upływie czasu przeznaczonego na wykonanie – „stop czynności”, który również potwierdzamy zeskanowaniem kodu pracownika.

System ERP Streamsoft Prestiż współpracuje z czytnikami kodów kreskowych, umożliwiających rejestrowanie czasów trwania czynności lub operacji. Dzięki temu użytkownicy mogą na bieżąco rejestrować informacje o czasach technologicznych i normalizować dane w oparciu o pomiary. Specjaliści z firmy Streamsoft umożliwili również rejestrowanie czasów wykonania operacji za pomocą meldunku „start-stop”, który można wykonać na takim urządzeniu jak panel dotykowy. Panel świetnie nadaje się do pracy w różnych warunkach produkcyjnych – jest urządzeniem odpornym na zabrudzenia i bardzo prostym w obsłudze.

Dzięki stałej rejestracji czasów produkcyjnych, z wykorzystaniem urządzeń zewnętrznych, uzyskujemy pełny i wiarygodny obraz realizacji procesu produkcyjnego. Pozwala to przedstawić naszemu odbiorcy dokładny czas realizacji jego zlecenia – nie oparty na normach lub przewidywaniach, ale na wartościach uzyskiwanych z bieżących pomiarów.

Umów bezpłatną prezentację systemu

Umów się z naszym konsultantem na bezpłatną prezentację systemu ERP.

Przedstawimy oferowane przez nas rozwiązania, dobrane pod kątem specyfiki branży, w której działa firma. Prezentacja jest jedną z najbardziej efektywnych form uzyskania informacji o możliwościach systemu ERP i korzyściach po jego wdrożeniu.

Wypełnij formularz!

Informacje o firmie

Nazwa firmy:
Branża:

Miejscowość:

Dane kontaktowe


Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Numer telefonu:

Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

Dodatkowe informacje

W polu poniżej możesz zostawić wiadomość dla naszego konsultanta.


Chcę otrzymywać informacje marketingowe i merytoryczne dotyczące produktów Streamsoft z wykorzystaniem: adresu e-mailnumeru telefonu